Srpen 2014

Styling pro každého- prádlo

30. srpna 2014 v 14:23 | Nelly |  upgrade NEWS
Druhé vydání seriálu Styling pro každého přináší rady jak zvolit vhodné spodní prádlo. Toto téma je velmi obsáhlé a tato problematika trápí snad každou ženu. Nevhodnost spodního práda je stálé téma všech módních policií a dobré prádo může zachránit nebo zabít jakýkoliv outfit.

Novinky ze světa makeupu společně s mým článkem si můžete přečíst zde:


Krystal (fashion design)

24. srpna 2014 v 13:31 | Nelly Horinková |  portfolio
Tato dvojice modelů byla vytvořena jako semestrální práce na VOŠ umění a designu, stylu a módy, pod vedením profesorky Ivety Konečné. Přírodní nesymetrický krystal jsem aplikovala na tělo jednou za pomocí topu z plasu podruhé se jedná o overal z tkané kostýmovky. Každý z modelů je sešitý z více než 200 dílků. Studium přírodní krystalizace mě svými systémy pravidelné nepravidelnosti inspirovalo k zapojení punkového stylu.


Fotograf: Luděk Cigánek
Modelky: Anna Žáková, Barbora Dlouhá
Hairstyling: Milan Motyčka
Make-up artist: Eva Gajdošová
Fashion designer, styling: Nelly Horinková

Více fotografií po rozkliknutí celého článku

Led(n)ová

20. srpna 2014 v 13:00 | Nelly Horinková |  portfolio
Fotograf: Martina Crlová
Modelky: Veronika Ftáčníková, Martina Hůlková
Make-up artist+ hair stylist: Livie Marenčínová
Styling: Nelly Horinková

Při tvorbě tohoto stylingu jsem se snažila o vzhled tradiční ledové královny, čemuž odpovídají dlouhé róby, ledové barvy a vysoké límce. Používala jsem silného materiálového kontrastu- pravé a nepravé kožešiny, krajky, leštěné kovy, řetězy, zvířecí lebky, perly, peří, šifon, potištěný úplet. Oproti tradičnímu vzhledu ledové královny je naše královna surovější, přírodnější a bytostnější, postrádá klasickou dokonalost a unylost.

Více fotografií po rozkliknutí celého článku

BW+10 nej songů

14. srpna 2014 v 18:34 | Nelly Horinková |  Outfity
Nedávno jsem se zamýšlela nad tím, jak moc mi dává hudba. Inspiruje mě, uvolňuje, uklidňuje i naplňuje. V práci ve které v současné době otročím je hudba doslova balzám na duši. Proto jsem jako přídavek k dnešnímu outfitu sestavila mých 10 nejoblíbenější songů, které nesmí chybět v mém playlistu. Třeba je znáte, třeba se Vám zalíbí :)

1. Florence and Machine- Spectrum
2. Linkin Park- In the End
3. Evanescence- Everybody´s fool
4. Kryštof- Lolita
5. škWor- Vlci v koutě
6. Lana del Rey- Ride
7. Manson Marilyn- Sweet Dreams
8. Nickleback- Hero
9. Ed Sheeran- I see fire
10. Katy Perry- E.T.

Black and white je tradiční kombinace, snad až příliš tradiční a maličko nudná, proto jsem se snažili ji oživit zajímavějšími tvary a materiály. Určitě se dá podotknout že mám legíny a v nich holej zadek. Sama pořád někde vyprávím jak zásadní je brát si k legínám delší tuniky. Tohle je ale ten případ kdy to tak být nemusí- tyto legíny jsou jakoby kožené tudíš nejsou nijak průhledné a dobře zastupují i roli kalhot. Většinou je nosím jako legíny (se šaty nebo tunikou) ale příležitost a počasí přálo přesně tomuto outfitu :)

Tryko- můj design, legíny- Takko, tvářenka- hnědý stín Inglot, rozjasňovač- Inglot, make-up- NYC
Fotograf: Karolínka Šramotová


Pastel summer

6. srpna 2014 v 18:54 | Nelly Horinková |  Outfity
Tento outfit naprosto vystihuje můj styl letošního léta- pohodlí s přídechem elegance, velká dávka minimalismu, zvýšený pas u sukně, odkrytý kousek bříška, jemné a světlé barvy. Oproti zimním lookům je to dost hrubá změna. Jsem teď (poprvé v životě) opálená a cítím se nejlépe ve světlejších pastelových tónech a v bílé. S postupným blednutím čekám, že se začnu vracet k tmavé, až nakonec zčernám docela, ale snad mi to ještě tak do října vydrží ;)


Sukýnka pochází z mého současně nejoblíbenějšího obchodu, kterým je Mohito. Na určitou dobu u mě nastalo takzvané Mohitové šílenství, kvůli kterému moje platební karta často pláče. Tato sukně je ale výborným kouskem v mém šatníku. Doporučuji ji (nebo podobný střih) všem ženám s postavou tvaru hruška jako jsem já. Přenese pozornost na horní část těla a nepříjemné partie (zadeček, bříško stehna) krásně schová. V sukních nebo šatech dlouhých na zem si vždycky připadám jako princezna :D


Top: New Yorker, páseček: Mohito, sukně: Mohito
moje díky opět patří fotografům, tentokrát týmu dvou úžasných talentovaných květinek


Styling pro každého

5. srpna 2014 v 17:53 | Nelly Horinková |  upgrade NEWS
Jak jsem předesílala od toho měsíce publikuji články v internetovém časopise Upgrade News. V prvním článku jsem chtěla hlavně uvést něco o sobě a o tom co budu psát a do akce se vrhneme už další měsíc ;)

časopis nadupaný skvělými informacemi ze světa ženské krásy si můžete přečíst zde:
UPGRADE NEWS

Článek si můžete přečíst též zde po rozkliknutí celého článku :)

Fashion design workshop

4. srpna 2014 v 16:26 | Nelly Horinková |  Fashion events
Letos proběhl první fashion design kurz pro studenty z Miami univerzity v Ohiu a já sem měla to štěstí, že sem jsem ho mohla zúčastnit jako jedna z pomocných lektorek. V mnoha ohledech mě tento kurz obohatil a v tomto článku bych Vám ráda přiblížila jeho průběh.

Z Ohia k nám přiletělo celkem 7 studentek, které se o módu zajímají, ale nijak hlouběji se jí nevěnují. To byla pro nás všechny výzva, protože člověk neznalý oboru si těžko dokáže představit jak náročné je během tří týdnů vytvořit model schopný módní přehlídky a další prezentace.


První týden bych nazvala jako přípravný a seznamovací. Prošli jsme s dívkami celou fakultu umění a designu i zbytek areálu západočeské univerzity na borech. Společně s Doc. Ak. mal. Helenou Krbcovou jsme jim představili základy módní kresby a ukázali aranžování na malé krejčovské figurínce. Poté se už vrhly do samotné práce. Tématem byla "Černá a bílá". Prvním krokem bylo vytvoření moodboardu, náladové nástěnky která je nezbytná pro ujasnění rozvířených myšlenek návrháře. Další krok bylo navrhování a následně vytvoření modelu z papíru na krejčovskou figurínu v reálné velikosti.
Druhý týden byl o šití a šití a šití… Věřím, že holky z toho už byly otrávené ale tak už to prostě chodí. Práce návrháře není jen o kreslení a vymýšlení úžasných kreací ale také o pokusech o omylech při realizaci. Musíme řešit technické problémy za zachování kreativního a čistého výsledku. Díky naší pomoci a také pomoci naší skvělé profesorky Jany Tůmové se dílo podařilo a modely byly připraveny k prezentaci.


V pondělí následujícího týdne přišel čas pro focení, na kterém jsem svou roli hrála jako make-up artistka a vlasová stylistka. Focení se ujali tři fotografové z atelieru Vojtěcha Aubrechta. Jedním z fotografů byl můj budoucí spolubydlící Al Marty. Další velmi důležitý den byl čtvrtek, kdy se pořádala módní přehlídka v Plzeňském Parkhotelu, kde jsem se opět zúčastnila jako make-up artistka. O celé přehlídce se chystám napsat článek, protože zmínit se jen pár větami mi připadá hrubě nedostačující. A nakonec v pátek jsme celý kurz ukončili posezením na střeše fakulty. Loučení bylo dojemné, všem dívkám se kurz moc líbili a některé z nich plánují jej navštívit i v příštím roce. Na diskusním fóru Miamské univerzity už se objevilo mnoho dalších zájemců o další kurzy.

Video z části přehlídky patřící modelům vznikajícím na tomto worshopu můžete shlédnou zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Ju9vJkObTZQ&list=UUvZcpquBN8jfMWPtt7eElkA