Fashion design workshop

4. srpna 2014 v 16:26 | Nelly Horinková |  Fashion events
Letos proběhl první fashion design kurz pro studenty z Miami univerzity v Ohiu a já sem měla to štěstí, že sem jsem ho mohla zúčastnit jako jedna z pomocných lektorek. V mnoha ohledech mě tento kurz obohatil a v tomto článku bych Vám ráda přiblížila jeho průběh.

Z Ohia k nám přiletělo celkem 7 studentek, které se o módu zajímají, ale nijak hlouběji se jí nevěnují. To byla pro nás všechny výzva, protože člověk neznalý oboru si těžko dokáže představit jak náročné je během tří týdnů vytvořit model schopný módní přehlídky a další prezentace.


První týden bych nazvala jako přípravný a seznamovací. Prošli jsme s dívkami celou fakultu umění a designu i zbytek areálu západočeské univerzity na borech. Společně s Doc. Ak. mal. Helenou Krbcovou jsme jim představili základy módní kresby a ukázali aranžování na malé krejčovské figurínce. Poté se už vrhly do samotné práce. Tématem byla "Černá a bílá". Prvním krokem bylo vytvoření moodboardu, náladové nástěnky která je nezbytná pro ujasnění rozvířených myšlenek návrháře. Další krok bylo navrhování a následně vytvoření modelu z papíru na krejčovskou figurínu v reálné velikosti.
Druhý týden byl o šití a šití a šití… Věřím, že holky z toho už byly otrávené ale tak už to prostě chodí. Práce návrháře není jen o kreslení a vymýšlení úžasných kreací ale také o pokusech o omylech při realizaci. Musíme řešit technické problémy za zachování kreativního a čistého výsledku. Díky naší pomoci a také pomoci naší skvělé profesorky Jany Tůmové se dílo podařilo a modely byly připraveny k prezentaci.


V pondělí následujícího týdne přišel čas pro focení, na kterém jsem svou roli hrála jako make-up artistka a vlasová stylistka. Focení se ujali tři fotografové z atelieru Vojtěcha Aubrechta. Jedním z fotografů byl můj budoucí spolubydlící Al Marty. Další velmi důležitý den byl čtvrtek, kdy se pořádala módní přehlídka v Plzeňském Parkhotelu, kde jsem se opět zúčastnila jako make-up artistka. O celé přehlídce se chystám napsat článek, protože zmínit se jen pár větami mi připadá hrubě nedostačující. A nakonec v pátek jsme celý kurz ukončili posezením na střeše fakulty. Loučení bylo dojemné, všem dívkám se kurz moc líbili a některé z nich plánují jej navštívit i v příštím roce. Na diskusním fóru Miamské univerzity už se objevilo mnoho dalších zájemců o další kurzy.

Video z části přehlídky patřící modelům vznikajícím na tomto worshopu můžete shlédnou zde:
https://www.youtube.com/watch?v=Ju9vJkObTZQ&list=UUvZcpquBN8jfMWPtt7eElkA

 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama