Styling pro každého

5. srpna 2014 v 17:53 | Nelly Horinková |  upgrade NEWS
Jak jsem předesílala od toho měsíce publikuji články v internetovém časopise Upgrade News. V prvním článku jsem chtěla hlavně uvést něco o sobě a o tom co budu psát a do akce se vrhneme už další měsíc ;)

časopis nadupaný skvělými informacemi ze světa ženské krásy si můžete přečíst zde:
UPGRADE NEWS

Článek si můžete přečíst též zde po rozkliknutí celého článku :)


Jmenuji se Nelly Horinková a jsem módní návrhářka a stylistka. Módě se věnuji již devátým rokem, prošla jsem střední průmyslovou oděvní školou, vyšší odbornou školou stylu a módy a v současné době studuji fashion design na západočeské univerzitě v Plzni pod vedením doc. ak. mal. Heleny Krbcové.

Být módní návrhářkou byl můj sen už od deseti let. Jako malá jsem oblékala papírové panenky, kreslila jsem jim obrovské pestrobarevné róby a snila jsem o světových přehlídkách. Ale při studiu módy nemáte zrovna na růžích ustláno. Chce to spoustu dřiny a po krátké době to více než polovina lidí vzdá a jen pár vyvolených se tomuto oboru věnuje v budoucím zaměstnání. Aby byl člověk v módě úspěšný, musí být doslova posedlý, svou práci milovat a věnovat jí veškerý čas.

Dokud studuji, snažím se proniknout do všech zákoutí, které móda nabízí. Věnuji se jak designu a stylingu tak sítotisku a scénickému kostýmu. Mezi moje nejlepší scénické kostýmy patří papírové šaty inspirované architekturou. Za nejlepší dílo z oblasti sítotisku považuji svoji absolventskou kolekci SU_TU, která spojuje tradiční český folklór, současnou módu a moje vnitřní přesvědčení. Mezi moje další práce patří dvojice modelů Krystal, kolekce Drapéra nebo editorial Snow Qeen. Tyto všechny a i další můžete vidět n mých fan stránkách na facebooku

Ke stylingu jsem se dostala přes focení vlastních modelů. Proces fotografování od shánění týmu, vymýšlení koncepce, příprav oděvů až k samotnému focení mi doslova učaroval! V současné spolupracuji jako stylistka s několika významnými českými fotografy, jsem členem beauty teamu na fashion workshopu Hvar a spolupracuji s obchodním domem Olympia Brno.

Další oblast, které se věnuji je vytváření vlastního lookbooku. Focení vlastních outfitů je můj největší koníček a velmi mě naplňuje. Člověk při pohledu do zrcadla často nemá objektivní pohled, na sebe nazírá buď příliš kriticky, nebo naopak nevidíme některé vlastní chyby. V tom mi focení velmi pomáhá. Můžu se na daný outfit podívat s odstupem a reálněji posoudit co udělat lépe. Můj cíl není jen sebepoznání, chci také inspirovat ostatní a ukázat svoji osobnost a svůj názor prostřednictvím oděvu. Tyto outfity jsou hlavní náplní mého blogu www.fashionbynelly.blog.cz


O čem bude tato rubrika? Na těchto stránkách bych vám chtěla představit módu jako takovou. Její pozitiva ale i její stinné stránky. Řeknu Vám, jak móda funguje, co se děje v zákulisí módních přehlídek a módních domů. Představím Vám módní trendy a poradím jak se v nich vyznat a jak je aplikovat v denním oblékání. Také Vám ukážu vám krok za krokem, jak vzniká kolekce a jednotlivé modely. Kromě highfashion chci mluvit také o stylingu a outfitech pro každou ženu. Rozeberu barvy, střihy a typologii postavy a doporučím jak vyzrát na vlastní šatník a jak k outfitu, takže si myslím, že je na co se těšit ;).
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Pavluška Pavluška | Web | 5. srpna 2014 v 21:12 | Reagovat

Skvělé! už se moc těším na další článek :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama