Říjen 2014

Styling pro každého- ponožky, punčochy, legíny, silonky

30. října 2014 v 15:45 | Nelly |  upgrade NEWS
Další článek pro časopis Upgrade makeup je o ponožkách, punčochách, silonkách, podkolenkách a legínech- tyhle drobnosti jsou důležitou součástí outfitu a dokáží jak potěšit tak potrápit. Doufám že vás článek poučí a inspiruje :)V jednom z článků jsem již psala o spodním prádle, řešila jsem jak ho nosit a nenosit, jak vybírat, čemu se vyvarovat. Tento článek bude podobný, jen tentokrát zaměřený na ponožky. Podzim už je tady, zima za dveřmi a s ochlazením přichází také doba ponožek, pučocháčů, legín a silonek.

Velmi často řešeným tématem jsou tělové silonky. Světoví stylisté i módní časopisy jsou v tomto za jedno: V žádném případě nenosit! Vím, že v několika zaměstnáních jsou tělové silonky otázkou drescode, ale je to jediné místo kde vám je módní policie promine. Důvodů, proč je nenosit je hned několik. Je to s nimi jako s průhlednými ramínky- nejsou neviditelné, naopak, celkem přitahují pozornost a nohy v nich vypadají tponěkud gumově a nepřirozeně. Makeupu je několik odstínů aby si každý mohl vybrat ten svůj, u silonek tato možnost není takže vychytat odstín vlastní pleti je takřka nemožné (to že se někteří domnívají že s tmavšími silonkami budou jejich nohy vypadat jako krásně opálené radši nekomentuji). Zvětšují objem, dělají tlusté nohy- zejména ty lesklé. Roztrhnou se tak snadno že téměř vždy mají někde oko. Ze všech silonek jsou tělovky úplně nejtenší, takže ruku na srdce, opravdu zahřejí?

Bez tělovek svět nekončí, je přece tolik zábavnějších variant, jako jsou různé ponožky, nadkolenky, legíny, punčocháče a barevné silonky. Ano, přesně tak, jmenovala jsem i ponožky. Světoví návrháři ani obchody s oblečením na ně v žádném případě nezapomínají. Dostupné jsou ponožky s různými vzory, ozdobami a dokonce i s fotopotisky. Pokud takové ponožky máte nebojte se je ukázat, je dovoleno je nosit jak do lodiček tak do sandálů. Skvělé ponožky ať už s fotopotisky, ozdobami nebo vzory prodává třeba F&F. Podobně je to s podkolenkami a nadkolenkami u kterých spíše než o vzor jde o barvu, a strukturu. U výběru jak tohoto zboží dbejte na vhodnou délku vzhledem k vaší postavě s tvaru bot ať zbytečně nedochází ke zkráccení nohou. Na příklad pokud nosím ponožky vytažené nad kotníky volím je ve světlých barvách nebo pastelových tónech (tyto barvy jsou podobné kůži, netvoří kontrast čímž nerozdělují nohy a tím je nezkracují), k podkolenkám v tmavších odstínech vždy nosím vysoký podpatek (ten zachrání vzniklé drobné zkrácení) a nadkolenky (specielně ty do půli stehen) zahalují téměř celou nohu, tím pádem je zde naopak žádoucí tmavší barva, která opticky nohu zužuje. Kromě barevmých krásných ponožek jsou žhavou novinkou ponožky "neviditelné", jsou buď tělové nebo černé, zakrývají jen kousek špiček a patu a nosí se do lodiček a balerínek. Tuhle vychytávku najdete v H&M nebo C&A.

Nejsnadnějším řešením jak se zbavit tělových silonek je nahradit je barevnými. Zde se kreativitě meze nekladou, klasika jsou černé. Černé silonky jsou nutností jako bílá košila, každý by je měl mít v šatníku. Černé silonky zeštíhlují nohy, jsou dostupné i v teplejší variantě a zcela nahradí ty tělové.

V posledních letech jsou nejoblíbenější variantou legíny. Zásadní pravidlo které je nutné vědět o legínách je, že existují dva typy legín lišící se materiálem. Jedny jsou ze silnějšího úpletu, jsou zcela neprůhledné, občas mají ozdobné prošívání či členění a mají stejný účel jako kalhoty. Druhé jsou z tenkého úpletu a nosí se podobně jako punčochy, nikdy jako kalhoty!! Nosí se k nim šaty, tuniky nebo delší trika! Pod legínami druhého typu lehce prosvítá spodní prádlo, proto k nim zvolený top musí zakrývat zadeček. Zaměňování těchto dvou typů legín je obrovské módní faux pas.Head-flower-beauty-power

28. října 2014 v 14:00 | Nelly Horinková
Fotografie vznikly na fashion workshopu Hvar.

Lektor: Igor Adler
Modelka: Martina Špačková
Makeup, hair: Vendula Lukesová
Styling, foto, postproces, květinová hlava: Nelly Horinková

Letos jsem se již po páté účastnila fashion workshopu na ostrově Hvar. Kromě tradiční role stylistky jsem se tentokrát účastnila jako fotografka. Mnohokrát děkuji Igorovi Adlerovi a Vendule Lukesové že mi pomáhali při mém boji s technikou a prozradili mě i mým kolegům spoustu rad a triků ve focení.


Podle posledních trendů ve fotografii jsme do programu zařadili také focení s květinovou hlavou. Pro dosažení čistého stylu jsem k helmě oblékla minimalistické bílé šaty a scénu jsme zasadili do městského prostředí. Já jsem si jako pozadí vybrala tmavozelené okenice, další volbou byl bílý kámen a palmový list v popředí.

Na Martinčině portrétu není moc co retušovat, má dokonalou pleť i tvar obličeje. Celou práci zde za mě odvedla příroda a skvělá make-up artistka Vendula Lukesová. Já už jsem pouze odstranila drobnosti, projasnila tvář, zbavila se tmavších míst pod očima, zvýraznila oči a pozvedla jsem vlasy. Této scéně velmi slušeli barevné filtry, nemohla jsem se rozhodnout který zvolím, nakonec jsem udělala průzkum, ve kterém zvítětili varianty Wilderness a Darkmagic.Výsledné fotografie:Black-white-pink fairy

26. října 2014 v 16:48 | Nelly |  Outfity
Léto jsem si pořádně ani nestačila vychutnat a už je tu podzim! Proměnlivý, občas ledový a chladný. Snažím se brát to optimisticky a moc vztekat při uklízení lehkých šatů a vytahování tlustých svetrů. Jedna z věcí co mi na podzim udělá radost jsou barevné opadané listy- jsou žluté, oranžové a hnědé, ale taky červené až do růžova, přesně jako ty na naší zahradě.

Trochu letní nálady si vracím s růžovou květinovou čelenkou ale aby toho sladkého růžového nebylo moc tak zbytek je v černé a bílé. Kombinace kožené bundy, kalhot se sníženým sedem, bílé volné košile je maximálním kontrastem k růžovým květinkám.

fotograf: Al Marty Photographyum
Kalhoty- Terranova, košile- Gate, květinová čelenka- vlastní výroba, kožená bunda- Mango, boty- Deichmann


Paper white statue

22. října 2014 v 23:10 | Nelly |  portfolio
Tyto šaty byly vytvořeny jako projekt do předmětu Scénický kostým na VOŠ stylu a módy v Brně pod vedením Kateřiny Kerndlové. Jako téma jsem si zvolila "Statický scénický kostým- živá socha". Jako materiál jsem použila povoskovaný tvrdý papír spojovaný průhlednou lepící páskou.

Fotograf: Petr Joura
Modelka: Kateřina Key
Vizáž: Zdena Šedová
Styling: Nelly Horinková


Velké fotky po rozkliknutí celého článku

Blue lake

13. října 2014 v 21:59 | Nelly

Fotografie vznikly na Fashion workshopu Hvar.
FASHIO WORKSHOP HVAR

Lektor: Igor Adler
Modelka: Andrea Žiačiková
Make-up artist, hair: Vendula Lukesová
Styling, foto, postproces: Nelly Horinková

Jako každý rok jsem se zúčastnila fashion workshopu Hvar, tentokrát jsem se kromě role stylistky ujala také fotoaparátu. Focení je pro je radost i utrpení zároveň, nemám k němu vlohy a o to víc mě láká jako výzva. Pod vedením skvelého lektora Igora Adlera se moje dovednosti o dost zlepšili a tak Vám nyní můžu ukázat nějaké svoje výsledky.
Jako první jsem se pustila do fotgrafií na kterých je modelka Andrea Žiačiková v modrém kompletu, který jsem navrhovala i šila a který se skládá ze žabičkovaného topu a velké široké sukně. Tato scéna pro mě nebyla vůbec jednoduchá na zpracování. Pozadí bylo členité a nesourodé, silné sluníčko dělalo všude ostré stíny. Nakonec jsem se rozhodla do pozadí zakomponovat velkou aloi, skálu a vysokou trávu. Jako návrhářka vybírám fotografie zcela jinak než by je vybral fotograf, nemohu se přeprogramovat a stále se mi nejvíce líbí fotky, na kterých vypadají nejlépe šaty a ostatní aspekty se snažím soupravit.

Při retušování se řídím zásodou "méně je více" a provádím pouze drobné změny jako je přidání objemu do účesu, zvýraznění očí a lícních kostí, projasnění tváře a úprava tvaru sukně. Úplně na závěr jsem fotografii barevně tónovala. Můj cíl bylo přitáhnout pozornost na modelku a odpoustat od pozadí a také jsem chtěla dosáhnout dramatické pohádkové nálady. Ze všech zkoušených variant fotografiím nejvíce prospěla varianta Blue lake.
Výsledné fotografie:

Styling pro každého -detox šatníku

8. října 2014 v 10:00 | Nelly |  upgrade NEWS
Již třetí článek do měsíčníku Upgrade news, tetokrát radím jak si udělat pořádek ve skříni. Doufám že Vás článek inspiruje k pořádnému detoxu šatníku!Léto skončilo, je podzim a s ním přichází i nejvhodnější čas pro reorganizaci šatníku. Každá z nás občas vyřkne větu "Nemám co na sebe" ale ruku na srdce, kolik z nás má opravdu málo oblečení? Většinou je to totiž tak, že vlastní oblečení pouze nevidíme ve shluku a nepořádku špatně organizovaného šatníku.

Většina žen údajně ze nosí pouze 25% věci ze svého šatníku. Navíc spoustě žen chybí zásadní kousky pro dobré nakombinování outfitu. Věnujte proto čas svému šatníku a organizujte ho alespoň dvakrát ročně. Můžete se řídit podle sezon, nebo se na úklid vrhnout když cítite že skříň už to potřebuje.

1. Systém polic
Záleží nejen na tom co v šatníku máme ale i jaké uspořádání zvolíme. Všechno by mělo být na očích, dobře rozeznatelné a uložené tak aby co nejméně podléhalo zkáze (halenky patří na ramínko aby se nemačkali ale svetr by se na ramínku mohl vytáhnout). Pohrajte si s umístěním poliček nebo naistalujte další tyč. Pořiďte si krabice na šátky a šály a šperkovnici. Ukázkovým šatníkem je ten od Ivanky Petrušové (www.sweetladylolipop.com), každé místěčko má efektivně vyplněné ale přitom je celek přehledný. Všiměte si že nikde nemá vysoké komíny které jsou velmi nepraktické. Z takovéo šatníku je pak radost vybírat!

2. Selekce
Nejlepší začátek je vyházet všechno oblečení na jednu hromadu a pak ho po jednom vracet zpátky. Dobře se rozhodněte co zpět vrátíte a co nikoliv. Sama vím jak je zbavování se oblečení těžké ale čím méně věcí máte tím větší přehled. Zkuste se řídit pravidlem že to, co už ste neměla na sobě rok musí pryč. Také nemějte slitování s věcmi na které jsou viditělně obnošené (ztratily tvar nebo jsou okonce poškozené) nebo nepadnou (na větu "já do toho zhubnu" úplně zapomeňte).Pro zbavování se věcí doporučuji portál votocvohoz.cz díky kterému si Vaše staré oblečení může najít nového majitele.

3. Udělejte si módní přehlídku
Pokud máte dostatek času pusťte si hudbu postavte si vedle skříně zrcadlo a zkoušejte všechno oblečení které v ní máte. Tak nejlépe zjistíte co si ponechat a co vyhodit. Můžete si takto naplánovat i outfity a poznáte co je potřeba přikoupit. Pomoci Vám můžou též mobilní aplikace. Moje nejoblíbenejší je Personal Closet Lite- je ke stažení zdarma, má minimalistický design, jednoduché ovládání a nabízí spostu funkcí (vkládání oblčení, plánování outfitů, balení zavazadla na dovolenou, nakupování,...). Oblečení si zde můžete seřid to kategorií a do popisku přidat značku barvu a styl.


Pokud si stále nevíte rady nebo chcete mít šatník organizovaný profesionálně můžete využít moje služby stylistky která zahrnuje konzultaci pro rozpoznání potřeb a stylu (osobnost, zaměstnání, způsob života, věk, barevná typologie, střih pro daný typ postavy...), prohlídka šatníku, třídění a následná porada co je vhodné pořídit.

Pink and Pimkie

6. října 2014 v 17:20 | Nelly |  Outfity
V takových šedých pošmourných dnech jako je ten dnešní a jako byly ty víkendové mám chuť rozveselit sama sebe alespoň oblečením. Nejlépe něčím krásně infantilně růžovým, nebo nějakým maličkým kýčem. Nejatraktivnějším kouskem v šatníku do tohoto počasí je proto pro mě moje růžová tutu sukýnka, kterou jsem ještě přisladila měkounkým svetrem z Pimkie.

sukýnka: http://petti-tutu-sukynky.mimishop.cz/, svetr: Pimkie, košíček: Mie Zie, pásek: Mohito, boty: Deichman