Blue lake

13. října 2014 v 21:59 | Nelly

Fotografie vznikly na Fashion workshopu Hvar.
FASHIO WORKSHOP HVAR

Lektor: Igor Adler
Modelka: Andrea Žiačiková
Make-up artist, hair: Vendula Lukesová
Styling, foto, postproces: Nelly Horinková

Jako každý rok jsem se zúčastnila fashion workshopu Hvar, tentokrát jsem se kromě role stylistky ujala také fotoaparátu. Focení je pro je radost i utrpení zároveň, nemám k němu vlohy a o to víc mě láká jako výzva. Pod vedením skvelého lektora Igora Adlera se moje dovednosti o dost zlepšili a tak Vám nyní můžu ukázat nějaké svoje výsledky.
Jako první jsem se pustila do fotgrafií na kterých je modelka Andrea Žiačiková v modrém kompletu, který jsem navrhovala i šila a který se skládá ze žabičkovaného topu a velké široké sukně. Tato scéna pro mě nebyla vůbec jednoduchá na zpracování. Pozadí bylo členité a nesourodé, silné sluníčko dělalo všude ostré stíny. Nakonec jsem se rozhodla do pozadí zakomponovat velkou aloi, skálu a vysokou trávu. Jako návrhářka vybírám fotografie zcela jinak než by je vybral fotograf, nemohu se přeprogramovat a stále se mi nejvíce líbí fotky, na kterých vypadají nejlépe šaty a ostatní aspekty se snažím soupravit.

Při retušování se řídím zásodou "méně je více" a provádím pouze drobné změny jako je přidání objemu do účesu, zvýraznění očí a lícních kostí, projasnění tváře a úprava tvaru sukně. Úplně na závěr jsem fotografii barevně tónovala. Můj cíl bylo přitáhnout pozornost na modelku a odpoustat od pozadí a také jsem chtěla dosáhnout dramatické pohádkové nálady. Ze všech zkoušených variant fotografiím nejvíce prospěla varianta Blue lake.
Výsledné fotografie:
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama