Styling pro každého -detox šatníku

8. října 2014 v 10:00 | Nelly |  upgrade NEWS
Již třetí článek do měsíčníku Upgrade news, tetokrát radím jak si udělat pořádek ve skříni. Doufám že Vás článek inspiruje k pořádnému detoxu šatníku!Léto skončilo, je podzim a s ním přichází i nejvhodnější čas pro reorganizaci šatníku. Každá z nás občas vyřkne větu "Nemám co na sebe" ale ruku na srdce, kolik z nás má opravdu málo oblečení? Většinou je to totiž tak, že vlastní oblečení pouze nevidíme ve shluku a nepořádku špatně organizovaného šatníku.

Většina žen údajně ze nosí pouze 25% věci ze svého šatníku. Navíc spoustě žen chybí zásadní kousky pro dobré nakombinování outfitu. Věnujte proto čas svému šatníku a organizujte ho alespoň dvakrát ročně. Můžete se řídit podle sezon, nebo se na úklid vrhnout když cítite že skříň už to potřebuje.

1. Systém polic
Záleží nejen na tom co v šatníku máme ale i jaké uspořádání zvolíme. Všechno by mělo být na očích, dobře rozeznatelné a uložené tak aby co nejméně podléhalo zkáze (halenky patří na ramínko aby se nemačkali ale svetr by se na ramínku mohl vytáhnout). Pohrajte si s umístěním poliček nebo naistalujte další tyč. Pořiďte si krabice na šátky a šály a šperkovnici. Ukázkovým šatníkem je ten od Ivanky Petrušové (www.sweetladylolipop.com), každé místěčko má efektivně vyplněné ale přitom je celek přehledný. Všiměte si že nikde nemá vysoké komíny které jsou velmi nepraktické. Z takovéo šatníku je pak radost vybírat!

2. Selekce
Nejlepší začátek je vyházet všechno oblečení na jednu hromadu a pak ho po jednom vracet zpátky. Dobře se rozhodněte co zpět vrátíte a co nikoliv. Sama vím jak je zbavování se oblečení těžké ale čím méně věcí máte tím větší přehled. Zkuste se řídit pravidlem že to, co už ste neměla na sobě rok musí pryč. Také nemějte slitování s věcmi na které jsou viditělně obnošené (ztratily tvar nebo jsou okonce poškozené) nebo nepadnou (na větu "já do toho zhubnu" úplně zapomeňte).Pro zbavování se věcí doporučuji portál votocvohoz.cz díky kterému si Vaše staré oblečení může najít nového majitele.

3. Udělejte si módní přehlídku
Pokud máte dostatek času pusťte si hudbu postavte si vedle skříně zrcadlo a zkoušejte všechno oblečení které v ní máte. Tak nejlépe zjistíte co si ponechat a co vyhodit. Můžete si takto naplánovat i outfity a poznáte co je potřeba přikoupit. Pomoci Vám můžou též mobilní aplikace. Moje nejoblíbenejší je Personal Closet Lite- je ke stažení zdarma, má minimalistický design, jednoduché ovládání a nabízí spostu funkcí (vkládání oblčení, plánování outfitů, balení zavazadla na dovolenou, nakupování,...). Oblečení si zde můžete seřid to kategorií a do popisku přidat značku barvu a styl.


Pokud si stále nevíte rady nebo chcete mít šatník organizovaný profesionálně můžete využít moje služby stylistky která zahrnuje konzultaci pro rozpoznání potřeb a stylu (osobnost, zaměstnání, způsob života, věk, barevná typologie, střih pro daný typ postavy...), prohlídka šatníku, třídění a následná porada co je vhodné pořídit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mišel Mišel | 11. října 2014 v 12:00 | Reagovat

to je veľmi dobrý nápad :)

* na mojom blogu je giveaway, tak ak chceš, zapoj sa :) http://michelleeskingdom.blogspot.sk/2014/10/giveaway-necklace.html

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama