Obchody s metráží

1. prosince 2014 v 9:12
Jako novinku pro Vás připravuji sérii článků o šití. Ukážu Vám jak vznikali některé moje modely nebo celé outfity. Pokusím se co nejjednodušším způsobem vysvětlit, jak si je můžete vytvořit doma také. Jeden z velmi důležitých aspektů je výběr materiálu, proto se můj první článek týká obchodů, které pro nákup metráže doporučuji. Dobrých obchodů s látkami je samozřejmě mnohem více, já uvádím 4 moje nejoblíbenější místa.


1 Prior
Prior je takový komunistický obchod. Je zde na jednom místě papírnictví, obuv, oděvy, spodní prádlo, drobná elektronika, kuchyňka ale také metráž a galanterie. Do tohoto obchodu s látkami chodím velmi ráda kvůli příznivým cenám a dobré kvalitě. Sežene tu širokou škálu látek, nevýhodou je že jejich sortiment se liší podle sezóny. Doporučuji jejich akce- ve vybrané dny 20% na celý nákup. V české republice je asi 20 prodejen, jejich adresy najdete na www.prior.cz.

2 Evi látky
Pokud si potrpíte na kvalitu, atraktivitu a módnost materiálů doporučuji Evi látky. Mají jak kamenný obchod tak e-shop. Ceny se mohou zdát vysoké, ale je to jen relativní, tyto látky jsou velmi velmi kvalitní. Jsou to "zbytky" z módních domů. Já jsem tam pořídila na příklad materiály z dílny Just Cavali nebo Alexander Mcqueen. Pokud teprve se šitím začínáte, taková cenová investice se Vám nevyplatí a navštivte raději níže uvedené obchody, ale v případě že už nějaké zkušenosti máte, jednoznačně doporučuji! http://www.evi-latky.cz/

3 Flex-tex
Největší výhodou jsou zde bezkonkurenčně nejnižší ceny. Materiály již od 9 Kč za metr!! Při výběru dávejte pozor na kvalitu, najdete. Dokonalé místo pro nákup zkušebních materiálů a materiálů na kterých se učíte. S trochou štěstí a pozornosti najdete i čupr kousky které opravdu stojí za to a jsou za hubičku!
http://www.flex-tex.cz/

4 Terry moda
Specialitou obchodu Terry moda jsou vzorované textilie. Na jiném místě nenajdete tolik extravagantních pestrobarevných krásných vzorů, ať už jsou to úplety s potisky, tkaniny s vetkávanými vzory, kůže s vysekávanými otvory a podobně. Ceny střední třídy, občas natrefíte na akci 3 metry za 150 Kč, nebo sezónní výprodeje.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama