Leden 2015

Vyber si správně

28. ledna 2015 v 11:03 | Nelly |  Outfity
Plesová sezóna už je tady a s ní přichází milovaný i nenáviděný výběr správných šatů. V dnešní době masové výroby jsou všude haldy oblečení, ale jak je to s plesovými šaty? Je na výběr, nebo má člověk jen omezené možnosti?

Já osobně znám jen hrstku obchodů, kde společenské šaty mají. Možná je to ale způsobeno mou omezenou znalostí pražských obchodů. Z toho, co je pro mě běžně dostupné (v Plzni a Českých Budějovicích) nabízí Comtesa, HM, Camaieu a především Orsay. V Camaieue najdete většinou šaty, které můžete nosit jak na běžné nošení, tak na ples, večírek či zkoušku, v Orsay už mají i o něco honosnější, dlouhé šaty a jejich ceny jsou bezkonkurenční (šaty které mám na sobě na fotografiích stály 800 Kč).

Na druhou stranu na internetu se roztrhnul pytel s krásnými plesovými šaty. Jak české eshopy, tak ebay a jiné zahraniční servery nabízí velmi levné zboží. Nejdřív jsem chtěla napsat levné zboží z asie, ale řekněmě si to na rovinu, všechno je z asie... Teď je ale otázka, jak moc jsou šaty atraktivní v reálu. Nikdy jsem si takové šaty neměla odvahu objednat, takže jen odhaduji, ale jako odborník můžu už z fotek říct, že kvalita je velmi nízká a že modelka pózou zakrývá vady a nepěknosti, keré šaty mají. Šaty se různě podfoukávají fukarem, ale sukně vypadala větší a to nemluvím o retuši a jiném postprocesu... Člověk se může hodně divit, co mu za jeho peníze domů přijde :/

Já preferuji dlouhé šaty. Vypadají elegantněji, zakryjí nedostatky na mých nohou (od silných lýtek, přes modřiny až po moje ošklivá kolena), nekoukámi z nich zadek když se ohnu a navíc nemusím řešit silonky. Mám raději jednosduchost, tyto šaty jsou hladké, pružné, velmi pohodlné ;)

fotografka: Gabriela (http://www.fotografkagabriela.cz/cs/)
šaty- Orsay, ozdoba na ucho- six
originální fashion workshop Hvar (září 2012)

23. ledna 2015 v 17:14 | Nelly |  portfolio
Začínám odzadu :) souhrnem z mého prvního Hvaru.

Začalo to jedním příspěvkem, který pořadatelé tohoto workshopu zveřjňují. V tom příspěvku hledali kreativce, kteří by se chtěli zapojit. Řekla jsem si, proč to nezkusit? A poslala svoje portfolio. Pokračovalo to telefonátem, kde mi bylo oznámeno že jsem vybraná a já jsem se málem počurala štěstím :D

Na tomto workshopu vzniklo nespočet úžasných fotografií, přikládám moje nejoblíbenější.
modelky: Vendula Lukesová, Šárka Halámková, Jana Maršalíková, Lucie Bláhová, Karolína Kamlerová
foto: účastníci workshopu
make-up: Sandra Zajarošová, Vendula Lukesová
styling: Nelly Horinková


klik na celý článek

Sutnarova fakulta

17. ledna 2015 v 8:31 | Nelly |  Fashion events
Plzeň je v roce 2015 jedním ze dvou evropských měst kultury. Naše fakulta se samozřejmě podílí na spoustě akcí, které jsou s tím spojené. V těhto dnech připravujeme výstavu s názvem "Sutnarova fakulta." Každý atelier připravil to nejlepší ze své tvorba. Výstava je volně přístupná a potrvá do 30. ledna, poté ji vystřídá výstava klauzurních prací.


Náš atelier si připravil expozici ve stylu "módní přehlídka". V atelieru je umístěné molo a na něm 6 figurín oblečených do modelů našich studentů. Dále můžete vidět řadu skleněných vitrín s obuví a doplňky. Zlatým hřebem naší prezentace je však přehlídka, která se uskuteničla v pátek 16. ledna a ze které Vám již brzy přinesu krátkou reportáž ;)

Sporty

11. ledna 2015 v 12:42 | Nelly |  Foto

Zcela novou lokací, kterou jsme na Fashion worshopu Hvar využili, bylo hřiště ve vesničce Ivan Dolac. Tato lokace mi jako stylistce dala zcela nové příležitosti k novým stylům, byla jsem doslova nadšená že Vám můžu představit sportovní outfity ve spolupráci s módní návrhářkou Karolínou Šramotovou. Její tmavomodrou sportovní kolekci jsem doplnila růžovými akcenty.

Modelky: Martina Špačková, Andrea Žiačiková, Rebeka Rysová
Mua+ hair: Vendula Lukesová, Lucie Cejpová
Styling: Nelly Horinková
Fashion design: Karolína Šramotová
Foto: účastníci fashion workshopu Hvar

Na této lokaci jsem fotila i já. Bylo to první focení kde jsem se setkávala s velkými změnami světla v průběhu několika minut, někdy dokonce sekund. Střídalo se jedna prudké slunce a mrak a také se pomalu stmívalo. Byla to pro mě opravdu zkouška co se týče nastavení expozice. Spousta fotografií byla na delete, ale přece jen jsem našla pár velmi vydařených ;)

fotografie po rozkliknutí celého článku-

Amazing team

5. ledna 2015 v 9:53 | Nelly |  Foto
Jako každá návrhářka jsem si na úplném začátku dělala všechno sama. Vizáž, vlasy a dokonce jsem byla sama sobě i modelkou! Teď už ale vím že pro úspěšnou fotografii je důležitý dobrý tým a nikdy jsem neměla tak skvělý tým jako na fashion workshopu Hvar!

Vendula Lukesová je velmi nadaná na všechny oblasti které se focení týkají. Je nejlepší make-up artistka, kterou znám. Je zároveň také modelka a v poslední době i skvěle fotí. Spolupráce s ní nikdy nemůže přinést špatné výsledky, protože svoji práci miluje a stále přichází s novými nápady a vychytávkami.

Druhý skvělý člen našeho týmu je Lucie Cejpová. Ona není jen tak nějaká kadeřnice, je to vlasový mág schopný vykouzlit neuvěřitelné extravagantní kreace ale sexy objemné vlny. Spojením účesů a vizáží mění naše modelky, až to vypadá, že každý den máme modelku jinou ;)


Modelka: Vendula Lukesová
Make-up, hair: Lucie Cejpová
Styling, foto: Nelly Horinková

TOP TEN FASHION BELONGINGS

2. ledna 2015 v 10:26 | Nelly
Rok 2014 je za námi a já mám chuť rekapitulovat. Blog jsem sice v tomto roce nezaložila ale teprve letos jsem se mu začala doopravdy věnovat. Napsala jsem celkem 56 článků a nafotila 24 outfitů. Ke stávajícímu dni mám 735 FB fans. Doufám, že v dalším roce bude článků i fanoušků výrazně přibývat a hlavně přibývat komentářů, které by mě nesmírně těšili a kterých se tady najde opravdu málo.

Dneska Vám ukážu 10 fashion věcí, které pro mě byli v tomto roce nejdůležitější. Tentokrát to není jen o atraktivitě, ale i o pohodlí, jde o věci, které jsem tahala nejčastěji, ačkoliv jsem v nich asi nevypadala absolutně nejlépe ;)