Únor 2015

And please don´t ask me how much it all cost

25. února 2015 v 18:35 | Nelly |  Outfity
AND PLEASE DON´T AKS ME HOW MUCH IT ALL COST

Když jsem v Mohitu spatřila tohle tričko a přečetla si nápis na něm, musela jsem se smát. A musela jsem ho mít. Je to totiž přesně o mě! Jsem nákupní maniačka a po svých nákupních záchvatech občas trpím pocitem viny. Prosím neptejte se mě kolik stálo oblečení které jsem si tenhle měsíc koupila! Prosím nesuďte mě příliš tvrdě, vždyť každý máme něco, na čem ujíždíme. Někdo jezdí na motorce, někdo sbírá staré fotoaparáty, jiný tráví tolik času u počítačových her, že kvůli tomu nemá čas na jinou práci (nezlob se bráško ;). Nakupování, oblékání a sestavování outfitů je můj největší koníček

Od ledna pracuji v obchodě s oblečením Camaieu. Před pár dny mi přišla výplata a jak rychle přišla, tak rychle zase odešla... Jak je možné že mi nevadí celý měsíc vydělávat a pak to během pár hodin všechno utratit? Není tajemství že nakupováním řeším většinu svých problémů. Je mi smutno? Koupím si nové tričko a hned mě to přejde. A dost mě baví i nákupy potravin, hlavně zeleniny a ovoce.Docela dost času strávím i v kauflandu. Jsem si vědoma toho, že to není správné řešení, ale je to zatím tak nějak jediné řešení, kterého jsem schopná. Často se vymlouvám na to že nemám muže, který by mě miloval, ale myslím si že kdybych někoho měla, nic by to nezměnilo :D

A kdo nemiluje nakupování?!

fotografka: Michaela Smetanová
outfit: vesta Mohito, dlouhé triko Mohito, spodní triko s dlouhým rukávem Camaïeu, punčochy Calzedonia, gumovky Gate, taška Orsay

Trendy s/s 2015- Materiály

20. února 2015 v 11:17 | Nelly
Velmi dlouho jsem slibovala rozšíření článku z jednoho vydání časopisu upgrade makeup a to článku o trendech. Trendy na jaro a léto 2015 jsem opravdu pečlivě zpracovávala a byla by škoda si tak rozsáhlý průzkum nechat pro sebe! Pracovala jsem s kolekcemi více než padesáti světových módních tvůrců od těch nejznámějších po mladé svěží talenty. Článek jsem se nakonec rozhodla rozdělit do několika úseků, protože článek o kompletních trendech by byl opravdu příliš dlouhý.

MATERIÁLY

Pro letošní módu jsou velmi důležité průhledy, průsvity a transparence, což velmi souvisí s používanými materiály. Požívají se všeobecně všechny materiály které dovolují čistý homogenní průhled (organzy, šifony, tyly) i materiály které poskytují částečný průhled (krajky, síťoviny, prostřihávaná plátna). U některých modelů se intimní partie zahalují neprůhlednou vrstvou u jiných jsou ponechány odhalené. Nadcházející jaro a léto přeje lehkým vílám v šifonu i romantickým sexy divám v krajce.


10 fashion couples

15. února 2015 v 19:32 | Nelly |  Nákupy
Taky se Vám občas stává že máte nějakou úžasnou věcičku, kousek, který se Vám moc líbí, ale tak nějak Vám leží v šatníku? Nebo je nosíte, ale pořád to tak nějak není ono? Některé věci je potřeba mít v páru. Romeo je prostě hustej až s Jůlií :D. A nemyslím tím pár ponožek nebo rukavic, mám na mysli věci, které se navzájem tak dobře doplňují, že spolu nabývají úplně nového významu.TOP TEN LOVE PAIRS

13. února 2015 v 10:00 | Nelly
Ach ten Valentýn... svátek zamilovaných, nejkomerčnější a 100% nejproklínanější svátek ze všech. Najdou se lidé, kteří nenávidí Vánoce (nepochopím...), ale polovina lidí co znám nemají rádi Valentýn. Když jsem byla zadaná rozčiloval mě a po rozchodu se snažím ho ignorovat. Abych ale nebyla za zapšklého mrzouta, oslavím tento svátek aspoň zveřejněním dvou Valentýnských článků. Romantiku ale moc nečekejte ani v jednom.

Každý zná Romea a Julii nebo Tristana a Isoldu, ale já mám radši lásku v méně klasickém pojetí. Představuji Vám mých 10 nejoblíbenějších zamilovaných párů a zároveň moje nejoblíbenější filmy. Nejsou vždy přímo o lásce, ale věřím že Vám mohou zlepšit Valentýnský večer ať už jej trávíte s partnerem nebo sami. Každý z nich ukazuje lásku v trochu jiném světle a často polemizují o tom, zda je důležitejší vášeň okamžiku, nebo láska na celý život.


1. THURSTON A CAROLINE
"Národ snílků"


Trendy s/s 2015- Barvy a vzory

12. února 2015 v 13:36 | Nelly
Velmi dlouho jsem slibovala rozšíření článku z jednoho vydání časopisu upgrade makeup a to článku o trendech. Trendy na jaro a léto 2015 jsem opravdu pečlivě zpracovávala a byla by škoda si tak rozsáhlý průzkum nechat pro sebe! Pracovala jsem s kolekcemi více než padesáti světových módních tvůrců od těch nejznámějších po mladé svěží talenty. Článek jsem se nakonec rozhodla rozdělit do několika úseků, protože článek o kompletních trendech by byl opravdu příliš dlouhý.

BARVY
Všude je to přeplněné černou a bílou. Obě tyto barvy se vylily i do celých modelů ve formě all black a all white a samozřejmé jsou i časté kombinace těhto neumírajících barev. All black outfit je trendy který přechází z minulé sezóny a v čských a slovenských ulicích se velmi dobře ujal.

Klauzura (1. část)

11. února 2015 v 0:08 | Nelly
Ještě jsem ani nezveřejnila všechny fotky minulé klauzury a už startuje navrhování té další. Vznik této (v pořadí čtvrté) klauzury jsem se rozhodla řádně dokumentovat a dokonce ihned zvřejňovat! Samozřejmě pár podrobností ponechám v tajnosti, abych zamezila případnému kopírování (ne že bych si tolik věřila, že práce bude tak skvělá, že ji někdo bude chtít kopírovat, ale náhoda je blbec, že jo!).

Začínáme jako tradičně zadáním tématu. To je velmi očekávaná chvíle, na kterou se každý těší a zároveň se jí i bojí. Já sem celá napjatá protože jsem si vědoma, jak moc mě téma ovlivní. Navíc něco málo o tom, co bych tento semest chtěla dělat už v hlavě mám a trochu se bojím aby se to dalo přizpůsobit tématu.

A téma pro tebto semestr je: "Volné téma v návaznosti na módní trendy- realizace dvou modelů" :D
Takže to se snad přizpůsobí čemukoliv. Kdykoliv jindy bych byla z volného tématu nesvá, ale letos mi to vyhovuje. už se moc těším na celý proces a doufám, že vy také ;)

Přidávám krátké video ze života našho atelieru:
https://www.youtube.com/watch?v=2tJ-iFTA1yI

Maxi svetry, crop topy

6. února 2015 v 12:49 | Nelly |  Outfity
Co se týče módních trendů moc často se podle nich neřídím. záleží mi spíš na tom co mi sluší a v čem se cítím dobře, než na tom, co frčí. Raději si obléknu svou oblíbenou barvu, než abych zkoumala co říká vzorník barev pantone. Občas mě ale přece jen něco strhne. Z loňských trendů to byly crop topy (které pokračují i v přehlídkách s/s 2015) a maxi svetry.

V tomto outfitu oba najdete oba tyhle klíčové kousky. Crop top plus maxisvetr je pro mě ideální kombinace do tohoto počasí, protože do svetru se dá zachumlat jako do deky, takže mi ani není zima na nahé bříško :) Super radost jsem měla když jsem v Orsay objevila tyhle vysoké kožené rukavice. Už dlouho jsem myslela na to že přesně tohle je věc, která v mém šatníku chybí a kterou jak ráda říkám "nutně počebuju!!" :D

fotograf: Michaela Smetanová
brýle- CA, maxi svetr- Mohito, crop top- Mohito, kalhoty- Orsay, rukavice- Orsay, boty- deichmann
Stripes and red

4. února 2015 v 17:36 | Nelly |  Outfity
V pondělí jsem odevzdala a v úterý obhájila svou klauzurní práci. Pro toho, kdo nechodí na uměleckou školu je pojem "klauzurní práce" jen prázdná fráze, ale kdo je umělcem jistě přitaká, že obhajoba klauzury je jedním z nejdůležitějších dní v semestru. Klauzura rozhoduje o pokračování či nepokračování ve studiu. V loňském semestru šlo sedm lidí k opravné klauzuře a šest lidí neprošlo do dalšího semestru. Jaké číslo to bude letos? Ta otázka je dost děsivá.

Práce na klauzuře je jedním z důvodů proč bylo v posledním měsíci tak málo článků. Za leden sem jich horko těžko sesmolila šest. Teď se budu snažit napravit. Plánuji si dát dokonce nějaké "novosemestrální" předsevzetí o tom, jak často budu vydávat články. Pokusím se i oživit jiné rubriky než jen klasiku "Outfity" a "Foto". Drobnou změnou projde také design blogu. Dnešní novinkou je selfie outfit. Je to vůbec poprvé, co si outfit fotím sama před zrcadlem a musím říct že mě to moc baví! Kvalita je sice úplně jinde než u fotografií od profíků ale tyto fotky mají pro mě určité kouzlo právě tím že sem je fotila sama jako úplně náhodný cvak.

Na hlavě mám opět moji oblíbenou čelenku a na sobě mám nejpohodlnější oblečení, co na tuto sezónu mám- pruhované legíny a oversize svetr.

kabátek- Mohito, čelenka- vlastní výroba, svetr- Mohito, legíny- Orsay, boty- Deichmann