Trendy s/s 2015- Barvy a vzory

12. února 2015 v 13:36 | Nelly
Velmi dlouho jsem slibovala rozšíření článku z jednoho vydání časopisu upgrade makeup a to článku o trendech. Trendy na jaro a léto 2015 jsem opravdu pečlivě zpracovávala a byla by škoda si tak rozsáhlý průzkum nechat pro sebe! Pracovala jsem s kolekcemi více než padesáti světových módních tvůrců od těch nejznámějších po mladé svěží talenty. Článek jsem se nakonec rozhodla rozdělit do několika úseků, protože článek o kompletních trendech by byl opravdu příliš dlouhý.

BARVY
Všude je to přeplněné černou a bílou. Obě tyto barvy se vylily i do celých modelů ve formě all black a all white a samozřejmé jsou i časté kombinace těhto neumírajících barev. All black outfit je trendy který přechází z minulé sezóny a v čských a slovenských ulicích se velmi dobře ujal.


Novinkou této sezóny jsou špinavé barvy, nebarvy a zemité odstíny. Patří mezi ně smetanová, tělová, béžová, písková, khaki, hnědá a ostatní přírodní nevýrazné barvy.


Na scéně jsou stále i pastelové barvy, které se objevili už v několika předchozích sezónách, letos už ale nebudou tak romantické a sladké, cukrové tóny vystřídají střízlivější barvy. Jmenovat můžeme například starorůžovou nebo nebeskou modrou.

Výraznější barvy se objevují málokdy, ale přeci jen se najde jedna barva která vyloženě křičí mezi ostatními a je jí červená. Vyskytuje se i v jinak nebarevných kolekcích, je provokativní a svěží! Další velmi často se objevující barvou je temně modrá.

I následující sezóna bude obohacena vzory a potisky. Jejich vliv oproti minulým sezónám klesá, ale stále hrají důležitou roli. Změnil se charakter vzorů, na jedné straně jsou to nyní abstraktní pestrobarevné vzory a na druhé straně staromilské květinové potisky často připomínající šatovky našich babiček.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama