Trendy s/s 2015- Materiály

20. února 2015 v 11:17 | Nelly
Velmi dlouho jsem slibovala rozšíření článku z jednoho vydání časopisu upgrade makeup a to článku o trendech. Trendy na jaro a léto 2015 jsem opravdu pečlivě zpracovávala a byla by škoda si tak rozsáhlý průzkum nechat pro sebe! Pracovala jsem s kolekcemi více než padesáti světových módních tvůrců od těch nejznámějších po mladé svěží talenty. Článek jsem se nakonec rozhodla rozdělit do několika úseků, protože článek o kompletních trendech by byl opravdu příliš dlouhý.

MATERIÁLY

Pro letošní módu jsou velmi důležité průhledy, průsvity a transparence, což velmi souvisí s používanými materiály. Požívají se všeobecně všechny materiály které dovolují čistý homogenní průhled (organzy, šifony, tyly) i materiály které poskytují částečný průhled (krajky, síťoviny, prostřihávaná plátna). U některých modelů se intimní partie zahalují neprůhlednou vrstvou u jiných jsou ponechány odhalené. Nadcházející jaro a léto přeje lehkým vílám v šifonu i romantickým sexy divám v krajce.

Velký comeback zažívá denim. Vždy se objevoval někde v pozadí, ale letos těžko najdete kolekci, ve které by se vůbec nevyskytoval. Časté jsou i celodenimové modely, ale pozor! Pokud se ve svém outfitu budete chtít inspirovat "all denim" trendem, dbejte aby všechny kousky byly v co nejpodobnějším odstínu modré.


Trochu extravagantnějšími materiály jsou letos 3D struktury s vysokým objemem. Dělají se buď nápodoby kožešin jejichž povrchem nejsou chlupy, ale proužky textilu. Je to v jistém smyslu součást boje proti pravým kožešinám. Druhým typem je struktura napodobující flóru, někdy jsou to okvětní lístky, někdy celé květy.


Velmi nenápadným a zapomínaným materiálem je plátno a popelín, které letos vévodí díky nárůstu košil a košilových šatů. Košilové plátno je nejčastěji bílé, občas s jemným modrým proužkem.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 olivia olivia | E-mail | Web | 25. února 2015 v 16:11 | Reagovat

Awesome blog!

http://fridaynightstyle.com/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama