Duben 2015

Camaieü little dreamer

24. dubna 2015 v 8:13 | Nelly
Možná už jsem se o tom okrajově zmínila, ale ještě jsem se úplně nepodělila s informací, že od ledna jsem šťastnou pracovnicí v Camaieu v Plzni v Plaze. Ještě pořád mám to začátečnické nadení a většinou se do práce těším. Mojí nejoblíbenější činností je stylování bust na stěnách, baví mě ale také radit lidem v kabinkách i s nimi komunikovat u kasy.

Práce v Camaieu v mnoha směrech změnila moje oblékání. Mnohem více nakupuji a nosíc basics kousky. Začala jsem mít ráda košile a halenky. Maličko jsem změnila i celkový styl outfitů a to přdevším kvůli svým manažerkám. Obě mě svých stylem velmi inspirují, neoblékají se extravagantně ale přitom jsou jejich outfity pokaždé nápadité a svěží. Inspiruji se jejich kombinacemi a nejednou jsem pořídila nové oblečení jen proto, že jsem něco podobného viděla u nich.

Tento outfit je jen potvrzením toho, o jsem uvedla výše. Jak lacláče tak triko jsou z Camaieu. Když jsem lacláče poprvé uviděla, hned jsem se do nich zamilovala! Dlouho jsem přemýšlela nad jejich užitím, jestli budu mít k čemu je nosit. Musím říct že jejich koupě byla opravu výhra, dají se totiž nosit naprosto se vším! S tričky s potiskem, s basics barevnými tílky, s bílou košilí, se vzorovanou halenkou. Někdy s ohrnutými nohavicemi, jindy jako dlouhé, někdy s teniskami, jindy s lodičkami...

V březnu můj blog slavil narozeniny. V březnu roku 2013 byl založen a přesně o rok později začal fungovat tak jak by blog fungoval měl. K norozeninám nedostal žádnou oslavu nebo dortín, jen takové malé čísílko na konci stránky. Je to počítadlo návštěvníků, které jsem nastavila od nuly. Od té doby co na blogu je každou chvilku kontroluji jeho stav :D. Já svému blogu přeji, aby ho četlo stále více fanoušků, aby na něm přibývali komentáře a aby jeho čtění bylo velkou inspirací!

Outfit: lacláče Camaieü, triko Camaieü, boty Deichmann
Fotograf: Michaela SmetanováPictures from Uherské Hradiště

23. dubna 2015 v 8:20 | Nelly |  Foto
Obrázky z výletu do Uherského Hradiště. Byl to můj vůbec první výlet na kterém jsem s sebou měla fotoaparát. Dychtivě jsem zabírala každý detail výletu ale fotografií sem vybrala pouze po skromnu. Fotit architekturu a krajinu vůbec není jedoduché. Rozdíl oproti focení fashion je v tom, že synagogu si nenaaranžujete tak aby byl ve správném světle a aby kolem něj nebyly rušivé elementy. Po celou dobu sem se prala jak s expozicí, kompozicí, tak se fotoaparátem, který mi bohužel nedělal takovou službu jakou jsem čekala.

Uherským Hradištěm jsme se procházeli kolem sedmé hodiny a myslím si že na fotkách je ta jarní podvečerní nálada krásně cítit. Zachytila jsem synagogu, věznici, školu, stromy v parku a své přátele na náměstí. Snad se budou fotografie líbit a třeba Vás inspirují k návštěvě Uherského Hradiště ;).

outfit: bunda Mango, vesta Mojito, dlouhé trko Mojito, nákrčník FF, kalhoty HM, boty Deichmann, kabelka MohitoYellow

17. dubna 2015 v 14:42 | Nelly |  Outfity
Žlutá je na nošení nejkomlikovanější barva. Těžko se hledá odstín který vám sluší, materiál, který není průhledný i barva, se kterou budete kombinovat. A o to větší výzva je si s ní poradit. Já si velmi neskromě myslím, že v tomto outfitu se mi žlutou podařilo zdolat.

Nejvíce žlutou pozvedne bílá nebo šedá, vypadá hezky také s tmavě modrou a černou, velmi zajímavá kombinace je také černobílý vzor. Já jsem zvolila top ve stejném odstínu jako sako, bílé vysoké džíny a bílé tenisky. Nakonec jsem outfit ještě doplnila stříbrným náhrdelníkem a opaskem se stříbrnou sponou.

Outfit: kalhoty HM, sako Mohito, top second hand, boty Deichmann, náhrdelník HM, opasek Mohito

Dubnový wishlist

6. dubna 2015 v 10:00 | Nelly |  Nákupy
Kromě toho že jsem teď ve velké procesu reorganizace šatníku předělávám taky botník (a nemyslím teď tím ty skříně, ale to, co je v nich). Zjistila jsem, že oblečení mám dostatek a že kupovat si další je dost velká rozmachanost. Přemýšlím jen o pořízení nové bílé košile (Lindex nebo Mohito mají košile zajímavých volných střihů a rukávem bez hlavice) a šedých tregínů (HM 349). Zato v obuvi sem docela chuďátko. Hodně bot teď posílám pryč (vinted) a potřebuju dost nových. Určitě znáte moje semišky na klínku které se objevily tak u tisíce mých outfitů. Nu tak ty dosluhují. Tyhle z Mohita mají dokonalý design a jsem z nich úplně paf, ale o botách odsud vím, že s kvalitou je to velmi špatné. Navíc je cena poměrně vysoká.
Mohito 1199 Kč

více po rozkliknutí celého čánku ->

Na vrcholu narcismu

4. dubna 2015 v 2:09 | Nelly |  Outfity
Mám se ráda. Mám ráda svoje tělo i tvář. Ráda se na sebe dívám do zrcadla. Ráda se nechávám fotit. Jsem narcista. Za naprostý vrchol narcismu považuji svoji klauzurní práci. Na obou modelech je tištěný můj obličej a to nejen na obou vestách ale i na triku a šatech.

To ale neznamená že jsem 100% spokojená sama se sebou. Vždycky když koukám do zrcadla říkám si "Hmm chtělo by to pevnější zadek a stehna, menší bříško, čistší pleť, hustější vlasy, nekousat si nehty..." Stále se snažím se zlepšovat a to nejen co se týče vzhledu, ale snažím se rozšířit si obzory ve všech směrech. Zkoušet nové věci. Největší inspirací je mi moje spolubydlící. Díky ní jsem začala vařit, péct, chodit do práce a také jsem se stala členem ESN. Pro ty, kteří o ESN ještě neslyšeli je to organizace která se stará o studenty na erasmu. Být BUDDY znamená starat se o studenty ze zahraničí, pomáhat jim se začátky, stát se prvním člověkem, kterého tu znají. I když bych mohla být o hodně lepší buddík, velmi mě to obohatilo a to nejen co se týče jazykových dovedností. Člověk z jiné země nám ve své podstatě přináší svědectví o své kultuře a zvycích a to mě moc baví ;).

Myslím si že sebedůvěra je důležitá věc pro život, hodí se jak v soukromém tak v profesním životě. Třeba v mém oboru je to otázka přežití. Ani člověk se sebevětším talentem nebude úspěšný bez dávky sebevědomí. Jenomže čeho je moc, toho je příliš a člověk často sám na sobě těžko vypozoruje tu hranici. Chce to něco mezi. Chci říct, že někdy mám strach aby moje sebevědomí nepůsobilo jako namyšlenost a pýcha, ale přitom nechci vypadat jako ustrašený přizdisr_č.

outfity: všechno oblečení (včetně čelenky) je mnou navrhované a šité, šedé tenisky HM
fotograf: Aneta Coufalová