Květen 2015

RED

31. května 2015 v 18:00 | Nelly |  Outfity
Po žlutém citrónku jsem tu dnes jako červená karkulka! :D zvpomínáte si na trendy s/s? Jeden z trendů je celý outfit v jedné barvě. Radila jsem Vám, abyste si zvolili svou oblíbenou barvu a zahalili se do ní od hlavy až k patě. Většinou sme mohli spatři outfity all black, nebo all white moje oblíbená barva je ale červená. Úplně all red to ale není, jak určitě vidíte mám tělové botičky. Ty moje červené se někam zašantročili, nu snad je ještě někdy najdu.

Pro tento outfit jsem se tedy inspirovala současnými trendy, jmenovitě to byli návrháři Arganovich, Dolce a Gabbana, Vandevorst a Balmain, v jejichž kolekcích se červené outfity objevili. Červená barva je dost ostrá a výrazná, tak může některé lidi praštit do očí, já mám červené outfity ale právě kvůli jejich velké výraznosti ráda. Stejně jsou na tom u mě oděvy oranžové, které mám nejradši na svojí spolubydlící, které skvěle seknou díky měděně červené barvě. Snad Vám někdy taky budu moci ukázat fotku ;)

fotografka: Michaela Smetanová
outfit: kabát Mohito, šaty Hm, svetr Mohito, boty botovo

Let it fly

23. května 2015 v 14:43 | Nelly Horinková |  Foto
Konečně první z foto článků z Fashion workshopu na ostrově Hvar. Po příjezdu mě čekalo milion a více úkolů- zkoušky, úklid, vybalování, práce v Camaieu... Dneska Vám v krátkosti ukážu, jak se připravuje taková foto scéna na focení v zahraničí. Některí možná budou překvapeni, kolik práce tak jednoduchá scéna potřebuje.

Vždy to začíná inpirací. Inspiračními fotografiemi, hledáním nejlepšího řešení a vnuknutí vlastní invence do fotografie. Zálibu v rozevlátých látkách má spoustu fotografů, mě se u těhto fotografií líbila hlavně jednoduchost pozadí a kontrasty barev. Moře Vám vytvoří úžasné prostředí pro nafocení šatů bright barev. Nádherně vypadají i vzory. Důležité je do fototgrafie dodat iluzi pohybu a tím jí přidat na dynamice.


Pak se přechází od myšlenek k činům a hmatatelným věcem, jako je shánění vhodných šatů, vhodné vizážistky a vhodné modelky. Naštěstí díky svému vzdělání na oděvní průmyslovce dokážu spchnout během chvilky téměř cokoliv, takže až na vyjímky problémy se šaty nemáme. Tentokrát to chtělo něco s opravdu výraznou barvou, prodlouženou délkou a obepnutou siluetou. Zvolila jsem kombinaci červené sukně ze své dílny a červených šatů z konfektce (HM). K šatům jako pohyblivý prvek přidávám látku, ve které se objevuje červená barva, tak aby to se šaty ladilo. Dále bylo potřeba najít lokaci, na které se tato scéna bude dát realizovat. Organizátoři vybrali skvělou kamínkovou pláž v městečku Milna.


V brzských ranních hodinách jsme připravili modelku. Talentovaná Lucie Cejpová jí nalíčila a učesala, já oblékla. Společně s Vendulkou Lukesovou a Igorem Adlerem jsme vybrali vhodné místo pro scénu, nastavili světla, modelku postavili na stoličku a pak sme experimetovali s nadhazováním látky.

Modelka: Markéta Strnadová
Make-up: Lucie Cejpová
Styling: Nelly Horinková
Organizace: Vendulka Lukesová
Lektor: Igor Adler

Z této scény jsem si odnesla tři nádherné fotorafie, jednu na šířku, dvě na výšku- dvě celé postavy, jeden detail. V postprocesu jsem modelčinu sukni ještě více prodloužila, přidala jsem na kontrastu nebe a moře, mírně jsem upravila gradaci nadhazované látky a na některých místech jsem prosvětlila obličej.

Takovéhle a jiné velice zajímavé scény připravujeme pro fashion workshop HVAR, kterého můžete být také součástí a to již toto září! Pro více informací navštivte http://www.foto-workshop.eu/hvar.html
Red-pink fairy in Ivan Dolac

6. května 2015 v 23:39 | Nelly
Ahoj!
Tohle je můj první příspěvek ze slunného ostrova Hvar, kde se jako již každoročně účastním originálního fashion workshopu. Hvar je ostrov plný úchvatných míst pro turisty, plný oliv a levandule, která je tu typická. Po celý pobyt je naším domovem malá vesnička jménem Ivan Dolac, ze které také pochází tyto snímky. Voda má zatím pouze 17° takže to na velké koupání není, ale alespoň chodím ve volných chvilkách kolem pláže a užívám si výhled na širé moře a skalnaté pláže.

Červené kalhoty jsem měla na sobě úplně poprvé. Cítila sem se v nich velmi dobře! V době kdy vedou džíny a legíny mi spoustu lidí řekne, že plátěné kalhoty klasického střihu nejsou šik. Já si myslím opak, velmi mě inspirovali co se týká nových outfitů a myslím že opravdu obohatili můj šatníka to nejen střihem tak barvou. Kalhoty pochází z Camaieü, kde je najdete ještě také v černé, béžové, světle růžové, stříbřitě šedé a možná dalších jiných barvách, jsou za skvělou cenu 499 Kč, takže pokud ještě nevlastníte žádné kalhoty klasického střihnu, neváhejte ;)

Outfit se může zdát poněkud kýčovitý a překytičkovaný, ale já jsem u moře a mám velmi romantintickou až pohádkovou náladu. Takže bez kytiček, čeleneček, růžové barvy by to nešlo! Už brzy se můžete těšit na článek s reportáží z nějakého focení, kde prozradím jak se připravuje scéna pro fashion fotografii. Mějte slunečné dny ;)

Outfit: gumové boty s květy CCC, kalhoty klasického střihu s puky Camaieü, mikina z neoprenu Mohito, květinová čelenka vlastní výroby
Fotograf: Lucie Cejpová