Let it fly

23. května 2015 v 14:43 | Nelly Horinková |  Foto
Konečně první z foto článků z Fashion workshopu na ostrově Hvar. Po příjezdu mě čekalo milion a více úkolů- zkoušky, úklid, vybalování, práce v Camaieu... Dneska Vám v krátkosti ukážu, jak se připravuje taková foto scéna na focení v zahraničí. Některí možná budou překvapeni, kolik práce tak jednoduchá scéna potřebuje.

Vždy to začíná inpirací. Inspiračními fotografiemi, hledáním nejlepšího řešení a vnuknutí vlastní invence do fotografie. Zálibu v rozevlátých látkách má spoustu fotografů, mě se u těhto fotografií líbila hlavně jednoduchost pozadí a kontrasty barev. Moře Vám vytvoří úžasné prostředí pro nafocení šatů bright barev. Nádherně vypadají i vzory. Důležité je do fototgrafie dodat iluzi pohybu a tím jí přidat na dynamice.


Pak se přechází od myšlenek k činům a hmatatelným věcem, jako je shánění vhodných šatů, vhodné vizážistky a vhodné modelky. Naštěstí díky svému vzdělání na oděvní průmyslovce dokážu spchnout během chvilky téměř cokoliv, takže až na vyjímky problémy se šaty nemáme. Tentokrát to chtělo něco s opravdu výraznou barvou, prodlouženou délkou a obepnutou siluetou. Zvolila jsem kombinaci červené sukně ze své dílny a červených šatů z konfektce (HM). K šatům jako pohyblivý prvek přidávám látku, ve které se objevuje červená barva, tak aby to se šaty ladilo. Dále bylo potřeba najít lokaci, na které se tato scéna bude dát realizovat. Organizátoři vybrali skvělou kamínkovou pláž v městečku Milna.


V brzských ranních hodinách jsme připravili modelku. Talentovaná Lucie Cejpová jí nalíčila a učesala, já oblékla. Společně s Vendulkou Lukesovou a Igorem Adlerem jsme vybrali vhodné místo pro scénu, nastavili světla, modelku postavili na stoličku a pak sme experimetovali s nadhazováním látky.

Modelka: Markéta Strnadová
Make-up: Lucie Cejpová
Styling: Nelly Horinková
Organizace: Vendulka Lukesová
Lektor: Igor Adler

Z této scény jsem si odnesla tři nádherné fotorafie, jednu na šířku, dvě na výšku- dvě celé postavy, jeden detail. V postprocesu jsem modelčinu sukni ještě více prodloužila, přidala jsem na kontrastu nebe a moře, mírně jsem upravila gradaci nadhazované látky a na některých místech jsem prosvětlila obličej.

Takovéhle a jiné velice zajímavé scény připravujeme pro fashion workshop HVAR, kterého můžete být také součástí a to již toto září! Pro více informací navštivte http://www.foto-workshop.eu/hvar.html 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama