The challenge of change 1: ukaž podpaží

15. června 2015 v 17:01 | Nelly
Určitě se mnou budete souhlasit když řeknu, že nic neovlivní vzhled ženy tolik, jako psychcký stav. Už několikrát sem si ověřila že můžete mít sebelepší makeup a outfit, ale když se něcítite dobře, ani dobře nevypadáte. Já mám teď díkybohu už za sebou jedno z velmi těžkých období. Byla to doba kdy sem se cítila mizerně, moje sebevědomí haprovalo, neměla sem chuť se o sebe pečovat, ani sem se nelíčila. Jak jsem řekla, to období je už díkybohu za mnou a cítím se o mnoho krásnější a věřím že to tak vnímá i moje okolí. S touto "proměnou" jsem se rozhodla podstoupit určité kroky. Ve vašich očích se mohou zdát minimální, pro jsou určitě významné.

Na začátek nutno říci že moje kůže je přirozeně velmi světlá, v podpaží natolik světlá, že moje silnější a celkem tmavé chloupky jsou viditelné i když jsem čerstvě oholená. Navíc chloupky mám porostlou celkem velkou plochu. Moje podpaží mi díky tomu nikdy nepřipadalo čisté, stále jsem ho skrývala, bylo mi nepříjemné nosit tílka a šaty na ramínka a odhalené podpaží jsem měla jen v případě největší nouze.

Svou první depilaci jsem podstoupila před asi třemi lety a moje zkušenosti s ní byly děsivé. Samotné depilování bylo opravdu velice nepříjemné a dlouhé, z každého póru kde chloupek byl mi tekla krev, ale největší bolest přišla později, když jsem se opotila a slaný pot mě pálil a dráždil už tak zarudlou kůži. Bohužel spoustu chloupků se pouze utrhlo takže po pár dnech už podpaží opět vypadalo zarostle. Z tohoto pokusu jsem usoudila že depilace není to pravé pro mě, občas jsem si ještě depilaci prováděla sama, ale nikdy to nebylo ono.

Minulý týden jsem se rozhodla že dám depilacím ještě jednu šanci, tentokrát šlo o depilaci cukrovou pastou. Navštívila sem depilační a kosmetické centrum v Plzni v Bolzanově ulici. Celá depilace obou podpaží trvala asi 7 minut a přišla mě na 120 Kč, bylo to rychlé, nijak extra bolestivé a výsledek mě nadchnul, moje podpaží je úžasně hladké! Po týdnu se mi objevilo jenom pár drobných chloupků. Další depilace mě čeká možná už za týden, myslím si že časem bude stačit chodit jednou za měsíc.

Jako dovršení svého nadšení Vám poprvé (a rozhodně ne naposledy :D) ukazuji svoje podpaží. Pokud máte podobný problém jako jsem měla já, neváhejte nějaké depilační centrum navštívit, moje velká chyba byla, že jsem se na poprvé svěřila do špatných rukou a celé jsem to vzala za špatný konec. Už teď chystám další díl The challenge of chance tak se těšte!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama