Září 2015

14 trendů Fall/winter 2015

14. září 2015 v 16:42 | Nelly
Podzim už začíná, takže je pravý čas na moje zpracování trendů, tentokrát je maličko kratší, místo třiceci tendencí přicházím pouze s šestnácti hlavními trendy téhle sezóny. Oproti jaru a létu se výrazně mění barvy, najdeme tady hodně černé barvy a tmavých tónů, tahle zima je v módě opravdu temná. Promítá se to i do stylů, jeden z nich jsem nazvala "Vítejte v temnotách" a většina kolekcí na mě působila opravdu temným tajemným dojmem. V tomto stylu najdeme i čevenou barvu, která se objevuje jako velmi dominantní prvek, má za úkol kontrastovat. Přesto, že se objevují květinové vzory, jsou jiné, jsou umírněnější, jsou geometrické a až na vyjímky už nejsou tam obrovské. Na výsluní se dotává také petrolejová barva, která mě baví a kterou si rozhodně letos obleču. Nejmódnější délka je ta do půli lýtek, lýtka se pak nosí buď odhalená, s punčochami, barevnými silonkami nebo zakrytá vysokými botami.

Na druhé straně se někteří návrháři pouští do barevných srští. Stále ještě se setkáváme s all in one color outfity, často ale můžeme spatřit na jednom modelu nepřeberné množství vzorů. Kombinace vzorů a barev v nás umocňuje etnický podtext a tak můžeme vidět modely, které jakobychom svlékli nějakému domorodci.
Dost řečí, pojďme se na to mrknout!

více obrázků po rozkliknutí celého článku

Copánky

5. září 2015 v 9:58 | Nelly |  Outfity
Tenhle outfit nebo respektive fotky z něj jsou maličko staršího data. Jsou z doby kdy jsem se vrátila z Itálie, ještě celá opálená, sluncem nabitá a s africkými copánky. Dlouho jsem přemýšlela jestli si je mám nebo nemám nechat udělat. Bála jsem se toho, co odkryjí. Mít takhle zapletené copánky je skoro takové, jako být bez vlasů. Je super, že je nemusíte ránonijak upravovat- prostě vstanete a jde se. Tento účes však ukáže úplně každý nedostatek na vašem obličeji a na tvaru vaší hlavy. Každému komu se naskytne příležitost takové copánky mít, radím jít směle do toho, je to v určitém směru výborné sebepoznání. Ačkoliv se svými vlasy vypadám lépe, byla jsem ráda že na pár týdnů vypadám jinak ;)

Pro ty, které zajímají fakta, tak účes trvalo vytvořit asi dvě a půl hodiny. Po celou dobu to dost tahalo, hlavně při pletení u kořínků mi pokaždé vyhrkli slzy z očí, ale utahování je nutné pro delší výdrž účesu. Celé to stálo v přepočtu asi 700 Kč, což mi ale nepřipadá hodně, protože mi copánky vydrželi tři nebo čtyři týdny. Po celou tu dobu jsem s nimi neměla téměř žádnou práci, pouze jsem je jednou za dva dny umyla. Šampon jsem vmasírovávala do copánku a pak důkladně splachovala. Ke konci už se copánky začaly třepit a bylo nutné je ráno nagelovat a zalakovat, což byla záležitost jen na tři minutky.

Účes s copánky nemusí zůstat po celou dobu stejný. Nosila jsem je rozpuštěné, v culíku nebo v drdolu. I rozpouštění bylo zajímavé, v dalších účesech sem využívala krepového efektu. Navíc jsem vlasy nerozpletla najednou, nejdřív střed a nechala strany... prostě jsem si je užívala jak to jen šlo. Nejvděčnější jsem za účes byla ještě v Itálii. Jak mokrý tak suchý vypadal pořád dobře a nemusela sem se starat o fénování nebo tvarování ofiny. Díky tomu, že copánky byly úzké netrvalo schnutí o nic déle než u klasických rozpuštěných vlasů.

I outfit souvisí s tím, co jsem si z dovolené v Itálie přivezla. Tento černý overal jsem tam nosila velmi často, jeho materiál je vzdušný a savý, takže ideální při vysokých teplotách, navíc člověk nemusí moc přemýšlet s čím ho má sladit. Prstýnek a náramek z rokajlových korálků je z butiku Mia Zia, který mě vždy okouzlí úžasnými nápady a ručně vyráběnými doplňky.

outfit: vestička fashion by Nelly, overal New Yorker, boty Italská tržnice, doplňky na ruku Mia ZiaNEW IN srpen

4. září 2015 v 11:22 | Nelly |  Nákupy
Moje nákupy v posledních dvou měsících jsou jiné, než všechny předešlé. Myslím, že nákupy víc promýšlím a hlavně sestavuji rovnou outfity, což se ukázalo jako úplně nejlepší tah. Jenom pořád nakupuji víc než bych asi chtěla. Nakupování mi dělá velkou radost a každou novou věc nosím s nadšením a nějak se mi nedaří ty nákupy omezit. Už teď mám v merku další kousky za zářijové nákupíčky... takže hned až přijde výplata... :D no jo, každý máme nějakou posedlost ne?

Tentokrát jsem vybírala safari styling a jak můžete vidět, už připravujeme outfitový článek na toto téma. Základ outfitu jsou béžové kalhoty a tričko ze zebrou obojí z Camaieü. Doplnila jsem je náhrdelníkem a náramkem s řetězem také z Camaieü a koupila jsem si rovnou dvě varianty obuvi. Khaki sandálky na klínku a bílé jednoduché pantoflíky. Na Klínech jsem kočka, ke kalhotám vypadají opravdu moc dobře, ale znáte to, stát v nich v práci celý den nevydržím takže pa jsem ráda za takové sandálky. Tyhle jsou z CCC a dá se v nich lítat celý den, jsou tak lehké, že člověk neví, že na noze něco má.

Nenápadně vypadající věc v levém dolním rohu je šedé tílko s melírem, které jsem vychvalovala už v tomhle článku a vychvalovat ho asi jen tak nepřestanu. S podivem pozoruji jak se změnil můj názor na basics věci. Dřív jste v mém šatníku takovéhle "nudné a obyčejné" kousky vůbec nemohli najít. Dneska je jich plný a jejich nošení si absolutně užívám, jak dokazuje i můj článek Klíčové kousky v šatníku. Asi už stárnu a moudřím!

Trochu smutnou připomínkou jsou mentolové botičky od sixtyseven, po kterých jsem tolik toužila a které jsem za celý měsíc neměla ani jednou na noze. Bojím se, aby se nestaly takovou tou botou na koukání v botníku (kterých už pár mám) protože za boha nemůžu přijít na vhodnou kombinaci. Budu se ale snažit napravit a co nejdříve k nim vymyslet vhodné outfity. Trochu mě mrzí že se takhle špatně kombinují, úplně jsem to nečekala, ale na druhou stranu je to dobrá výzva ;)

A vaše novinky v šatníku pro tento srpen?