Čas říct jim zbohem

11. listopadu 2015 v 11:26 | Nelly
Jako každý správný shopaholik mám ve skříni spoustu věcí, které jsem nikdy nenosila a ani nikdy nosit nebudu. Už jsem se tu v několika článcích zmínila, že při nákupu nikdy nepoznám, jestli se kousek stane mým must have a nebo jestli ho vezmu na sebe jen párkrát. Je to risk, kterého se při nákupu vždy obávám, a se kterým si neumím moc poradit.

Opět přichází doba, kdy třídím šatník. Dělám to hodně často, protože nikdy nemám tolik času abych probrala úplně všechno. Proto se vždy zaměřuji na aktuální úseky. Právě nyní vytahuji svetry a bundy a uklízím šatičky a overaly. Rozhodla jsem se, že budu tentokrát hodně radikální a že toho hodně dám pryč. Třeba i ten krásný černý dlouhý svetr z Pimkie, který se mi tak líbí, ale venku jsem ho měla tak dvakrát.

Když člověk třídí šatník musí sám sobě stanovit jasná pravidla, která je pak potřeba striktně dodržovat. Některá z těchto pravidel by mohla inspirovat při úklidu oblečení i Vás. Každému jednotlivému kousku věnuji svůj čas, důkladně si ho prohlédnu a obleču si ho a zhodnotím. Pokud má nějakou vadu jako jsou nevypratelné skvrny, díry, místa se zřídnutím materiálu a podobně- jde rovnou do koše. Pokud zjistím, že mi nesedí, že se mi na mě nelíbí nebo že ho dokonce vůbec neobleču, nafotím ho a dám na VINTED. Pokaždé objevím i oblečení, které mi sluší ale které jsem buď nikdy neměla na sobě nebo už jej dlouho nenosím. U takových věcí je potřeba se pořádně zamyslet zda se jich nezbavit. Pokud se rozhodnete si je nechat, radím ihned s nimi sestavit nějaký krásný outfit, navěsit ho kompletně na ramínko- zvýšíte tak šanci že si starý hadřík oblíbíte a začnete jej znovu nosit. Jako poslední věc celý šatník přeskládám, změním jeho uspořádání a tím tak dám šanci jiným kouskům i kombinacím (všichni totiž saháme stále na stejná místa ve skříni, věřte mi).

Podívejte se na moje zboží na portálu VINTED, ráda s vámi budu obchodovat či vyměňovat ;) kromě ostatního tam najdete také tento krásný svetřík a další věci z posledního vyřazování.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama