Fashion workshop HVAR 2015- zákulisí

5. listopadu 2015 v 8:27 | Nelly Horinková |  Fashion events
Opět jsem si pro Vás připravila článek z fashion workshopu Hvar. Díky rozmanitosti modelek jsem si mohla vyzkoušet spoustu různorodých stylingů a tak už se nemohu dočkat až se s Vámi o ně podělím!

Jak jsem již několikrát zmiňovala, styling pro fashion workshop Hvar je pro mě jedinečný. Podmínky jsou velmi drsné, člověk musí sehnat modely, které jsou návrháři ochotni zapůjčit na celé dva týdny, dále musíte dávat pozor na jemné materiály dlouhých šatů, které mají často tendenci se zadrhávat a perlička je počet jednotlivých outfitů. Nikam jich nepřipravuji tolik jako Hvar, letos jich totiž bylo celkem šedesát!

Jak probíhá můj den na Hvaru? Ráno vstávám asi jako poslední, žehlím připravené outfity a balím na cestu modely i doplňky na druhou lokaci. Někdy také ještě ráno pracuji na upravování modelů přesně na míry modelky. Po příjezdu na lokaci promlouvám k účastníkům. Vysvětluji o čem daný outfit vypovídá a radím jak je možné s ním pracovat, či kam ho zasadit. V průběhu focení přebíhám od jedné modelky ke druhé, kontroluji, zda je vše v pořádku a pomáhám s aranžováním šatů a podobně. Hned po příjezdu z focení následuje výběr outfitů na další den, který konzultuji s oběma makeup artistkami- mými nejlepšími rádci. Následuje fitting s modelkami, kdy sleduji, zda jim oblečení padle a v případě potřeby si naznačuji kde je potřebná úprava a také kontroluji, zda je model vhodný z hlediska typologie modelky. Večer se už jen hodnotím svoji práci při pohledu na fotografie účastníků a těším se na další den ;)

Teď už něco málo o jednotlivých outfitech:

INDIÁNKA
Indiánka byla jednou z oblíbených scén květnového Hvaru a tak nám přišlo jako dobrý nápad ji zopakovat. Jak je ale pro nás typické, nic neděláme dvakrát stejně, protože nápadů a variant je spousta. Tentokrát sme indiánku nepojali popisně a historicky, ale jako high fashion divu. Dominantou celé scény byla obrovská černá sukně s mírným leskem. Jen pro zajímavost tato sukně je z mojí vlastní dílny a byla ušita z deseti metrů látky. Nyní už putuje ke svojí majitelce, tak doufám že se bude nosit s radostí.FULL OF BRIGH COLORS
Ráda pracuji s modely mladých českých návrhářů, jedním z nich byla letos i Jana Kubásková. Její úžasné pohodlné modely zářící výraznými barvami mě doslova nadchli! Na sobě je měli modelky Nikola P a Petra K. V obou případech jsem modely doplnila výraznými barevnými náhrdelníky pro docílení sexy přímořského stylu.


ITALKA
Základem úspěšného stylingu je správný výběr stylu k prostředí, ve kterém se fotí. Každý rok zařazujeme scénu, které říkáme "domorodkyně". A je to přesně popisný název, modelka má vypadat jako kdyby na daném místě žila. Krásné prostory kamenné restaurace nám dali příležitost vytvořit italský ležérně elegantní styl připomínající modely od Dolce a Gabbana. Jednoduchý komplet čítající pouzdrovou sukni, top na ramínka, kožený pásek, a cat eye brýle- vše v černé barvě.


ALEXANDER MCQUEEN
Na letošním konání sem měla tu čest zapracovat do stylingu šaty od světoznámého návrháře Alexandra McQueena, který je mimochodem jedním z mých nejoblíbenějších. K těmto krémovým šatům s bílým vetkávaným vzorem jsem obula pouze krémové boty. Dominantou celého outfitu byla květinová čelenka, která celý vzhled proměnila na líbivější a komerční. Šaty jsem pak oblékala ještě jednou a to bez jakýchkoliv doplňků, aby vynikla jejich čistota.


KOLEKCE FASHION BY NELLY

Na letošním konání workshopu jsem představila svou novou kolekci na jaro a léto 2016. Kolekce je plná modré barvy, objemných sukní a květinových potisků. Pracovala jsem hlavně se lnem české výroby, na který jsem umisťovala květinový potisk vlastního designu. Mým cílem bylo vytvořit elegantní ale moderní a odvážný retro look který co nejvíce vyzdvihne ženskou krásu. Střihy jsou vytvářeny tak, aby podpořili ženské přednosti a zakryly nedostatky postavy v partii bříška a zadečku.


Navštívili jste někdy Fashion workshop Hvar? Nebo se chystáte? M2 se moc líbilo a doufám, že se tam budu moct co nejdříve znovu podívat ;)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama