Září 2016

03 Podzimní trendy- jeden outfit tři trendy

24. září 2016 v 8:13 | Nelly |  Outfity
A je tu třetí díl ze série jeden outfit- tři trendy.

klíčový kus: PÉŘOVÁ BUNDA
Velkým fenoménem jsou péřové bundy. Už si je nemusíte představovat jako obrovské objemné kusy, ve kterých vypadáte jako sněhuláci, dělají se už v různých střizích, které zalichotí vaší postavě a plně padnou vašemu stylu.

styl: ROCK A KRAJKA
Péřové bundy nepatří jen sportovnímu stylu, ale letos také tomu rockovému! Módní mola byla péřovek plná, návrháři ukázali také novou kombinaci péřovky s elegantními topy a podpatky. Inspirujte se jimi a překvapte své okolí. Já jsem zvolila pod svou péřovku krajkový top a boty na platformě.

střih: TVARUJÍCÍ DŽÍNY
V životním stylu se do popředí dostává zdraví, ke kterému neodmyslitelně patří pohyb a vyvážená strava. A s pohybem a pestrou stravou mizí potřeba být co nejštíhlejší, ale důležitá začíná být vypracovaná postava. K tomu nám nepochybně mohou pomoci i střihy, které stahují a tvarují a pomáhají našim přednostem vyniknout efektem push up.

outfit: CAMAIEÜ

02 Podzimní trendy- jeden outfit tři trendy

7. září 2016 v 14:15 | Nelly |  Outfity
barva: BORDÓ
Bordó barvu jste mohli zaznamenat už loni v zimě, letos je tmavší a s nádechem více do fialova. Je to vděčná barva, která v mém šatníku dominuje. Není křiklavá přesto v ní oslníte. Nenoste jí s výraznými barvami, ale spíše s lomenými nebo pastelovými. Krásně si hraje se starorůžovou, meruňkovou, ocelově modrou, béžovou nebo tmavě šedou.

klíčový kus: KŘIVÁK
Trendy kousek, který si určitě oblíbíte je křivák. Letos je dostupný i v různých barevných provedeních a smí se kombinovat jak s metalickými kalhotami tak s lehkými éterickými topy. Na podzim si pod něj vezmete květované šifonové šaty v zimě ho doplníte kožešinou nebo huňatým svetrem. Někdo na must have kousky věří, někdo ne. Já věřím že křivák dokáže váš šatník udělat efektivnější a bohatší a zůstane tam na dlouho dobu.

styl: ROCK
Rockový styl letos zaplnil módní mola, inspirovat se můžete co se týká kombinací, které návrháři prezentují. Nebojí se totiž kombinovat rockový styl se ženskou smyslností a jemností.

outfit: Camaieü

Fashion revolution

3. září 2016 v 17:15 | Nelly
Svět módy je zvrácený a tak trošku ztracený. Všimli jste si že v obchodech jsou už v před prázdninami letní výprodeje a že už v srpnu, když je teplota venku ještě pořád 30°C už jsou nastoupené nové podzimní kolekce plné bund a svetrů? A když v tomhle období zjistíte že potřebujete letní šaty máte skoro smůlu až na poslední opravdu hodně zbytkové výprodeje.

Tomu říkáme FAST fashion (rychlá móda).

A rychlé je všechno. Změny trendů, střídání kolekcí, výroba, doprava. A kromě toho, že je to rychlé, to musí být také levné. Čím levnější tím lepší. A čím uděláme to aby to oblečení bylo levnější? Snížíme náklady na výrobu! Ubereme na kvalitě materiálů, odstraníme všechny detaily které jsou na nošení fajn, ale nejsou moc vidět a protože ještě nikdo nevymyslel stroj do kterého se hodí látka a vylezou kalhoty, pracovní síly bereme z nejchudších částí světa. A výsledek je že nevyrobíme oblečení ale odpad.

Proč potřebujeme revoluci?
v roce 2013 kvůli příšerným technickým podmínkám spadla v Bangladéši jedna z továren. Na místě zemřelo 1 134 lidí a 2 500 jich bylo zraněno! Bylo to někdy ve zprávách? Nejspíš ne, o takových věcech se totiž nemluví, takové věci se tají...

Vadí mi, že se látky barví ftaláty. Vadí mi, že zde mají děti destihodinové pracovní směny. Vadí mi kupovat si místo kvality odpad. Vadí mi rychlost, kterou vyhazujeme naše "staré" oblečení a zahlcujeme zemi odpadem.
Vadí to i vám? Buďte členy FASHION REVOLUTION, stačí se zeptat: WHO MADE MY CLOTHES?

http://fashionrevolution.org/