EcoChic Designaward

6. ledna 2017 v 13:10 | Nelly |  Fashion events
V novém roce se hlásím rovnou extra super. Na stránkách moyomi jsem se dozvěděla o soutěži ecochic designaward.

Jedná se o soutěž v udžitelné módě, kde je cílem vytvořit co nejepší model udžitelnými technikami, mezi které patří up-cycling, zerowaste a redesign. Soutěž má za cíl vytvořit generaci mladých návrhářů, kteří dbají na ekologii a udržitelnost. Soutěž je určena studentům designu nebo mladým návrhřům, kteří jsou v oboru méně než tři roky. Do soutěže se každoročně hlásí účastníci z Usa, Evropy a Asie. Deset finalistů bude mít tu úžasnou příležitost prezentovat svoji minikolekci na fashion weeku v Hong Kongu. Přihlášky se podávají do 3.4. 2017 na webu soutěže.


Zadání je prosté, soutěžící navrhuje tři outfity, které mají sloužit v šatníku moderní, dynamické a sofistikované ženy, která je informovaná o světě módy a současných globálních problémech. Užívá si luxus, kvalitu a krejčovství ale zátroveň si uvědomuje plýtvání souvisejícího se stylem života. Na návrzích se hodnotí jejich originalita, kreativita, udržitelnost a také prodejnost.

Já jsem z této soutěže naprosto unešená. Líbí se mi jejich jasně stanovená pravidla, líbí se mi to už proto, že tenhle design má smysl. Řekněme si upřímně- sukni která se někomu bude líbit (a někomu zase ne) dokáže navrhnout každý. ale tohle je opravdická výzva která ukáže co v člověku je. Nějaké nápady už v hlavě mám, v únoru začnu intenzivně tvořit a už se na to moc těším! Návrhy bych chtěla realizovat i v případě neúspěchu, tak uvidíme kiolik zbyde času.

Pro více informací o soutěži navštivte stránky ecochicdesignaward :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 TomkoF TomkoF | E-mail | Web | 18. ledna 2017 v 11:37 | Reagovat

Máte spoustu zajímavých článků

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama