Sustainable fashion day vol.4

23. března 2017 v 8:39 | Nelly |  Fashion events

Stejně jako na jaře jsem se i letos musela účastnit akce Sustainable fashion day. Stejně jako na jaře jsem mu dala přednost před MB fashion weekem už proto, že jsem se na něj od jara těšila, protože ten jarní byl pro mě osudový. Fotografie opět nemám, omluvte mě, ale v tom zápalu dojmů a informací občas prostě zapomenu vytáhnout foťák a když si vzpomenu tak se mi většinou nechce a nemám čas. Fotorafie mám tedy půjčené od PIŠINGR a UASHMAMA .

PROSTOR
Začněme prostorem, protože to je to první co vidíte. Ve VNITROBLOCKU jsem jako mimopražská nikdy předtím nebyla, a musím říct že mě uchvátil na dobré dvě hodiny kdy sem po něm bezcílně bloudila a jenom jsem se kochala a kochala a kochala... Fotky vám rozhodně nepřiblíží atmosféru, je dobré vnitroblock navštívit, pro přiblížení bych to tipla na lehce upravenou starou továrnu. Už cítíš ty cihly, trubky a tak?

Jediné co bych vytkla (konstruktivní kritika) bylo to, že vnitroblok sám o sobě vystavuje některé české designéry, kteří udržitelní nejsou- docela dlouho mi trvalo než sem na toto vůbec přišla a přišlo mi to velmi matoucí.


SEMINÁŘE, WORKSHOPY, DISKUZE
Co považuji za téhle akci ultragalakticky super je vzdělávání. Není to jenom o tom čumět a občas něco koupit, je to o tom něco se dozvědět ať už prostřednictvím semináře nebo diskuze nebo se dokonce něco naučit na workshopu. Letos jsem se účastnila Networkingu, semináře "Jak pečovat o oblečení?", semináře "co se děje s oblečením z kontejnerů Potex".

Jak funguje takový networking? Když sem se na něj hlásila vůbec sem netušila co to bude, jen sem si říkala, že by to mohlo být zajímavé. A bylo. Z amerických pořadů znáte určitě randění v kavárnách kde poznáváte spousty potencionálních partnerů během pár minut, pak se cinkne a měníte se. Tak přesně takhle probíhal networking ale nebylo to o seznamování osobním ale profesním. Bylo milé mluvit s lidmi kteří mají se mnou společné záliby a řeší stejnou problematiku. Škoda jen, že se nezúčastnilo více lidí, jako opravdu účelné bych to vnímala třeba s 25 členy a nás bylo myslím 8. I tak moc fajn :)
Velice příjemně mě překvapil seminář od Potex, snažit se k krátkosti říct o čem to bylo asi nemá smysl, ale hltala jsem každé jedno slovo. To se naopak nedá říct o semináři "jak pečovat o oblečení", budu hodně hnusná a řeknu že ta slečna toho moc nevěděla, nebo neuměla mluvit... asi sem čekala moc.

SWAP PÁRTY
Moje první swap párty a musím říct že dopadla výborně, vyměnila jsem všechny věci, které jsem přinesla a odnesla jsem si pá parádních kousků, náhodou zrovna v jednom z nich píši tento text hihi :)
Pro ty, co swap párty neznají stejně jako jsem je neznala já, je to o tom, že přinesete na akci věci, které se vám v šatníku už nehodí. Musí to samozřejmě být věci čisté a nepoškozené. Já sem myslela i na to, aby ty věci byly pěkné a kvalitní (jen mi jsou malé/velké, barevně se nehodí), nepřinesu přece nějakej šunt. Věci se dají na věšáky a potom zběsile naběhnete vybrat si ten nejlepší. Na této swap párty byly i kabinky a bonusem z všechny vyměněné kousky byl kalendář. Chci víc swap párty! Až ji budete pořádat pozvěte mě na ni!

THE S BRAND
To nejlepší nakonec, udržitelné dny také pořádali soutěž o udržitelnou značku. Doslova každý se mohl přihlásit se svým nádadem a pomocí online prezentace oslnit porotu. I když jsem nevyhrála považuji se za malého vítěze už tím, kolik jsem díky soutěži získala znalostí a zkušeností. Soutěž byla opravdu výjimečně dobře sestavená. Kamila Boudová je člověk na svém místě a je to vidět v každém detailu. Tímto jí chci moc poděkovat :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama