Říjen 2017

V pohodlí

Pondělí v 12:45 | Nelly
Čím víc mám let a čím vím mám kilo, tím nepohodlnější jsou pro mě kalhoty. Pokaždé, když si mám nějaké na sebe vzít, zašklebím se při pomyšlení na to škrcení a tlačení a vylezlé bříško nevím čeho ještě. Je jenom málo střihů, lépe řečeno málo kousků, ve kterých se cítím opravdu pohodlně a vždy se cítím pohodlněji v šatech. I proto hledám co nejvíce variant, jak moci nosit šaty i podzimních a zimních měsících. Ráda je vrstvím a velká část mého šatníku se točí kolem šatů.

Ačkoliv si při svých osmdesáti kilech nepřipadám normální (nejsem štíhlá ale ani nemám nadváhu), často se mi stává, že na sebe v nenarvu ani největší velikost kalhot kterou v daném obchodě mají. Vždy to ve mě zanechá pocit, že mít takhle velké boky je asi nelegální a jelikož se mi tenhle pocit opravdu nelíbí, rozhodla jsem se, že pro kalhoty se už nikdy do konfekce nevydám. Tipuji, že moje nelibost je způsobená také tím, že v Plzni ani v Českých Budějovicích neznám dobrý obchod s plus size velikostmi.

Mám trochu výhodu, že když nechci nakupovat v konfekci, tak nemusím. Můžu si na sebe něco ušít. A vám doporučuji to také vyzkoušet. Buďto podstoupit cestu boje a zkusit si něco spíchnout sami, nebo navštívit odborníka na slovo vzatého, tedy švadlenu nebo malého návrháře. Zdá se, že žádné švadleny už neexistují? Omyl, najdete je často i na menších městech, ale musíte hledat. Pokud kontaktujete návrháře, rád vám poradí co se nosí, co by vám mohlo slušet a co se hodí do vašeho šatníku. Pokud ale kontaktujete švadlenu, musíte mít předem jasno, co vlastně chcete.

Šití na míru, není zas tak finančně náročné jak se může zdát. Bude to o něco více než v běžném řetězci, ale s každým návrhářem i švdlenou se dá předem domluvit na ceně, která vám nezlomí vaz a rozhodně nebudete litovat. Budete překvapeni, jak dobře vám bude na míru ušitá věc k užitku a jak si ji zamilujete :)

A v čem se vy cítíte v pohodlí?
#zanormalniholky


Outfit:
bordové šaty z matného semiše Mohito
růžový tenký svetřík Camaieü
slipony s peřím butik v Itálii


Šprýmy podzimu

5. října 2017 v 10:15 | Nelly
Právě teď přichází doba, kdy nikdy dopředu nevíte, jak se druhý den oblečete. Jeden den je krásně slunečno, druhý den fouká vítr a prší- takové jsou šprýmy podzimu. Tyto změny jsou někdy dokonce v rámci jednoho dne. Outfit, který pro vás dneska mám je ze dne, kdy bylo počasí přesně takhle aprílové. Dopoledne svítilo sluníčko a krásně hřálo. Asi hodinku po focení ale začalo lít jako z konve a tak jsem měla radost, jak se nám zadařilo.

Tento týden jsem viděla o podzimním počasí kreslený vtip. Tedy spíše než vtip je to takové moudro a zahřálo mě u srdce. Na obrázku jsou dva muži, jdou po ulici a právě prší. Jeden z nich se usmívá, druhý se mračí.
"Ale mě to štve, že prší."
"Já jsem rád."
"Proč, prosím Vás?"
"Ono by pršelo i kdybych nebyl rád, tak jsem radši rád."
Poslední větu si zapamatujte a vzpomeňte si na ni, až to bude potřeba. Prška vypadá mnohem lépe, když je člověk rád. Ono je vlastně všechno hezčí, když je člověk rád. Chce to však silnou vůli.

Pokud chcete vyzrát nad vtípky říjnového počasí oblečte si podobé šaty jako mám já. Pokud je tepleji, dají se nosit jen tak s teniskami. Když se ochladí nosím je s teplejší vestou (nebo cardiganem), tričkem s dlouhým rukávem, legínami (nebo punčochami) a s holinkami (takový outfit najdete TADY)

FOTOGRAF: Václav Kotlan


Soutěž o nejzajímavější model roku 2017

2. října 2017 v 10:00 | Nelly |  portfolio
V loňském roce jsem se účastnila soutěže o nejkreativnější model a k mé obrovské radosti jsem obsadila jedno první místo. Finálový večer i ceny byly úžasné. Získala jsem velmi mnoho zkušeností, kontakty v oboru a poznala jsem pár nových přátel. Vítězným modelem se staly šaty z mojí bakalářské práce. Porotu zaujal netradiční potisk i velmi ženský střih.

Ačkoliv jsem tentokrát měla na přípravu dostatek času, zase jsem všechno doháněla na poslední chvíli. Nemohla jsem se vůbec rozhodnout, jaký model ušít. Na stole se mi válelo nepřeberné množství návrhů a různých nápadů. Rozhodnout se pro jediný bylo velice obtížné. Nakonec zvítězila praktičnost.

Na přehlídkách a soutěžích vypadá velice působivě velká večerní róba netradičního střihu či desénu. Když ale takovou róbu ušiji, použiji ji většinou na dvě přehlídky a nějaké focení a pak mi zůstane viset ve skříni zcela bez užitku. Na prodej takové šaty většinou nejsou vhodné, protože jsou ušity na míru někoho jiného.

Proto jsem se rozhodla ušít komplet, který bude šitý na moje míry a který bude výborně zapadat do mého šatníku. Tento komplet má dvě části. První částí je krajkový top. Na těchto fotografiích to není vidět, ale top je áčkového střihu a jeho délka končí na bocích. Rukávy i délka končí střapatými obloučky. Na ramenou je růžová korálková výšivka se srdíčky. Druhou částí kompletu je černá saténová sukně v délce do půli lýtek. Sukně je kruhového střihu a její objem je podpořen spodničkou s kruhovou výztuží.

Celý komplet jsem došila pár dní před uzávěrkou soutěže a jsem velice vděčná Ondřeji Petrů za to, že byl ochotný mě na poslední chvíli vyfotit. Focení bylo velmi krátké a přesto jsem získala fotografie, které naprosto přesně splňují mou představu. Bylo to velmi příjemné setkání a doufám že nebylo poslední.

Každá ze dvou částí kompletu funguje i samostatně. Top lze nosit s černým tílkem a světlými slim džínami. Sukně bez kruhové výztuže vypadá skvěle s různými tričky nebo lehkými roláky a koženkovou biker bundou. Podobné sukně zřejmě běžně v obchodech nenajdete, což je škoda protože jsou krásně ženské a lichotí postavě. Proto jsem se rozhodla že v nejbližší době napíšu návod, jak si takovou sukni můžete ušít sami doma ;)

Pokud se vám můj model líbí, můžete mě podpořit svým likem na stránkách soutěže: SALI
Látky: Prior (prodávají na webu Módní látky)