Listopad 2017

BLACK FRIDAY

23. listopadu 2017 v 7:40 | Nelly
Tenhle článek je maličko odlišný od těch, co většinou píši a možná vám může přijít i poněkud pokrytecký, ale věřte, že ho píši s tím nejlepším úmyslem. Už více než týden mi do emailu denně chodí četná upozornění na celotýdenní a páteční slevy nazvané BLACK FRIDAY. Sleva až 50%, kup 3-> zaplatíš 2, dárek ke každému nákupu nad 700 korun... To vše nám říká jediné: KUPUJ, KUPUJ, KUPUJ!!

Pracuji v obchodě s oblečením (milované CAMAIEÜ) a na tento černý víkend se připravuje do práce celý tým, protože čekáme velký nápor zákazníků, kteří jsou nažhaveni na výhodné předvánoční nákupy. Ano, nakupování s těmito slevami může být opravdu výhodné, ale tlak reklamy a všech obchodních tahů může také snadno způsobit, že si domů odnesete věci, které nikdy nevyužijete a které skončí v odpadcích.

Jsem nákupní maniačka a všichni fanoušci to o mě ví. Pokud mě sledujete déle, možná také víte, že podlední rok a půl se snažím být v nakupování jiná a věřím že nakupuji chytře, méně a lépe než dřív. S nákupními mániemi mám dost zkušeností a věřím, že už jsem poučená, proto se snažím inspirovat i vás:

Není to dobrá nabídka, pokud to nepotřebujete!

I já se chystám na black friday navštívit jeden obchod, ale odnesu si jen kousek, který mám už pár měsíců vyhlédnutý a o kterém vím, že mi v šatníku schází. Tento kousek je kvalitní a proto je jeho cena o něco vyšší a čekat na slevu se mi opravdu vyplatí.

Co vy, co si myslíte o akci black friday? Chystáte se na nákupy?


OTOK kolekce dvou modelů

22. listopadu 2017 v 9:19 | Nelly |  portfolio
koncept, obuv a doplňky: Lucie Bartošová
oděvy: Nelly Horinková
Barvy zimy 17/18 PANTONE- Grenadine a Navy peony

20. listopadu 2017 v 8:00 | Nelly |  Outfity
Pantone je velmi významná korporace se sídlem v New Jersey. Je známá pro svůj systém barev- Pantone matching systém, který je patentovaný v řadě odvětví a využívají ho hlavně tiskaři. Pantone však určuje i trendy v barvách pro módu, tedy jak oblečení tak módní doplňky.

Dnes vám chci představit barevnou paletu platnou pro období podzim/zima roku 2017. Těhto 10 odstínů pravděpodobně najdete ve všech obchodních domech, v outfitech blogerek a podobně. Já osobně se nikdy neřídím touto barevnicí ve smyslu, že bych podle ní striktně nakupovala. Spíš je pro mě ukazatelem toho, co můžu v obchodech najít a touto paletou se často nechám inspirovat při tvorbě aktuálních outfitů.

Letos se mi paleta opravdu trefila do vkusu. Polovina tónů se v mém šatníku již nachází, abych byla konkrétní velmi často pracuji s barvami Grenadine, Tawny Port, Ballet Slipper, Navy Peony a Neutral Grey. Odstín Butterum, často jmenovaný jako "tan" (tedy opálený) je velmi nadčasový a zvažuji pořízení nějakého kousku v této barvě.


V outfitu, který vám dnes představuji jsem zkkombinovala dvě barvy z palety, tedy Navy Peony a Grenadine, které jsem oživila kapkou mentolové a také metalickými odlesky. Spojení těhto odstínů je velmi kontrastní a v ooutfitu vytváří doslova vibrace, na které musím mít opravdu náladu a tento den jsem ji měla. Raději se halím do monotónějších nekontrastních barev a toho outfitu jsem se tedy maličko bála, ale vůbec není proč. Na fotografiích se mi moc líbí a ještě jednou děkuji Nikole Podlipské za jejich pořízení!

Fotografka: Nikola Podlipská

Outfit:
tmavomodrý nepodšívkovaný trenčkot Camaieü
mikina se stromm života Romwe
rudé baggy kalhoty do pasu Promod
metalické polobotky Pimkie
Horizontály a vertikály

9. listopadu 2017 v 10:00 | Nelly
Každý dámský časopis jednou za čas otiskne článek o tom, jak se oblékat podle typologie postavy. Většinou zde najdete 5 typologií, tedy hrušku, jablko, přesýpací hodiny, trojúhelník a obdélník. Toto rozdělení není úplně hloupé, ale málokdy dobře vysvětluje, co by žena daného typu měla nosit. Pod daným typem postavy jsou většinou jen různé fotografie kousků oblečení bez řádného vysvětlení, bez ohledu na outfitové kombinace... a to už nemluvím o tom, že typů postavy je mnohem více.

Ačkoliv typologii úplně nezavrhuji, z mých zkušenosti mnohem lépe funguje používání horizontálních a vertikálních linií v outfitu. Jak jistě víte, horizontální linie rozšiřuje, vertikální linie prodlužuje. My tyto linie můžeme používat, tak jak se nám hodí a líbí. Kdo říká že větší zadeček by se měl zmenšovat? Pokud budete chtít můžete z něj udělat svou přednost a ještě ho použitím horizontální linie zvětšit :)

Horizontální a vertikální linie v oblečení doporučuji umísťovat podle citu, ale pokusím se vysvětlit jak to funguje na pár příkladech, které si budete moci přetransformovat na vlastní požadavky.

Kde všude se dají horizontální a vertikální linie použít?
1. Výška postavy
Horizontální linie ovlivňují nejen šířku ale také výšku. Čím více horizontálních linií tím menší budete vypadat. Pro malé dámy (nebo všechny, které chceme vypadat vyšší) je řešením co největší sjednocení outfitu. Každý barevný kontrast vytvoří přechodovou linii, která vás zkrátí. Volte do outfitu barvy, které jsou světlostně podobné, tvořte tedy celky, které jsou celé světlé, celé tmavé nebo celé neutrální. Pro vysoké dívky samozřejmě platí opak, volte kontrasty.

2. Poměr mezi délkou těla a délkou nohou
Pokud vás trápí krátké nohy nebo naopak krátké tělo, můžete pracovat s výškou pasu sukně nebo kalhot. Čím výše je položený pas, tím vypadají nohy delší a tělo kratší.
TIP: nohy také prodloužíte obuví ve stejném tónu jako jako je spodní díl outfitu (sukně, kalhoty), tento trik funguje výborně!

3. Proužky
Fakt, že horizontální proužky rozšiřují a vertikální zeštíhlují a prodlužují je klišé, které zná každý. Jako proužky ale nemusíme brát pouze potisk, ale i vertikální členění řešené různými barvami materiálu. Krásný příklad takových šatů je ZDE, ale nemusí to být pouze černá a bílá, dá se pracovat i s barevnými tóny (třeba světle modrá, tmavě modrá).
TIP: Pokud nemáte takto členěnné šaty stejný efekt vytvoříte přehozením tmavého cardiganu či prodlouženého saka přes světlejší šaty.


4. Doplňky a detaily
Správnou linii můžete vytvořit či podpořit vhodným doplňkem. Pro široká ramena a velká prsa jsou vhodné dlouhé jemné řetízky a naopak pro úzká ramena doporučuji masivnější kratší náhrdelníky. Dlouhé náušnice zužují a protahují obličej. Výstřih je velmi důležitý detail při práci s vrchní částí těla. Véčkový výstřih horní partii zužuje, naopak lodička jej výrazně rozšiřuje.
TIP: velmi výraznou linii vytváří i šála či šátek a to především pokud je v kontrastní barvě, pokud je omotaný kolem krku vytváří horizontální linii, pokud je spuštěný tvoří linii vertikální

Podělte se se mnou ak pracujete s liniemi vy?


Outfit:
pruhovaný top s dvojitými řasenými rukávy vlastní výroby '
(v případě zájmu o ušití stejného mě neváhejte kontaktovat)
bordový cardigan s cípy vlastnní výroby
sametový široký opasek s přezkou Orsay
bílé superpružné slim kalhoty New Yorker
modré sandálky s mini podpatkem F&F


Trendy

7. listopadu 2017 v 14:58 | Nelly
Pár týdnů po fashion weecích přicházím se zpracováním svého pohledu na trendy jaro/léto 2018. Některé trendy už jsme mohli zaznamenat i minulou sezónu, na příklad ledvinky se objevují již poněkolikáté, tentokrát jsou však o mnoho masivnější a opravdu velmi výrazné. V obuvi jednoznačně stále převládá trend kozaček na kolena, tentokrát dosahují až do půli stehen. Barevná paleta je v celku živá, obsahuje jak syté tak pastelové tóny, můžeme si všimnout velkého výskytu růžové a béžové barvy. Mezi vévodící vzory zařazuji káro a také pro jaro tradiční květinové vzory.

KLÍČOVÝ KUS: LEDVINKA

KLÍČOVÝ KUS: KOZAČKY NAD KOLENA

KLÍČOVÝ KUS: PODIVNÝ TRENČKOT

BARVY: NUDE

BARVY: LIGHT PINK

VZORY: KÁRO

DETAIL: BALÓNOVÉ RUKÁVY

DETAIL: VOLÁNY A VOLÁNKY

MATERIÁL: DOUBLE DENIM

BY THE ROSES kolekce rozšiřující bakalářskou práci

4. listopadu 2017 v 12:29 | Nelly
Fashion designer: Nelly Horinková (fashion by Nelly
Modelka: Alenka Pokorná

Tato kolekce přímo navazuje na bakalářskou práci. První tři modely jsou rozšířeny o další čtvero šatů. Stejně jako modely v bakalářské práci i tyto jsou inpirovány rokokem smíseným se současnými módními vlivy. Hlavním motivem je květ růže, která znázorňuje ženskou krásu a proměnu dívky v ženu. Květ růže je zde vyjádřen několika způsoby. Objevuje se jednat v tipické rudé barvě, pak také v tisku a 3D aplikaci.