Prosinec 2017

Recenze: Chloé de nile bracelet bag (dupe)

8. prosince 2017 v 10:44 | Nelly
Vím, že někteří lidé kupování fejků a napodobenin nemají rádi, někteří to dokonce nenávidí. Pokud jste jedním z těchto lidí tak doporučuji přestat číst tento článek aby nedošlo k nějakému zbytečnému rozčílení, což bych rozhodně nechtěla. Jen pro informaci, já také nejsem velkým zastáncem fejků a už asi před rokem jsem se rozhodla, že už si nikdy nekoupím Converse tenisky, co nejsou opravdu Converse, ani Timberlandy, které jsou odněkud z tržnice.

Moje rozhodnutí se netýká a ani nemůže týkat naprosto všeho. Musíme si pro začátek uvědomit, že napodobeniny jsou přítomné v každém obchodním centru, téměř v každém obchodě. Návrháři, kteří pracují v běžných řetězcích se inspirují světovými přehlídkami a luxusními návrháři aby nemuseli tolik času a energie věnovat do vymýšlení něčeho vlastního. Pokud nesledujete každý rok přehlídky a trendy, pak ani nepoznáte, že sukně, co jste si koupili se až nápadně moc podobá sukni z kolekce Dolce a Gabbana.

Nyní narážím konkrétně na loňskou letní kolekci Mohito, která kompletně "vykradla" Dolce a Gabbana kolekci předchozí sezóny. Aby bylo kopírování právně napadnutelné, musí se design shodovat ve více než šesti hlavních znacích. Například Zara je v odborných kruzích známá tím, že školí své návrháře, aby se strefili právě do té hranice šesti znaků a né více. A od nápodoby designu k fejku už vede jen krátká cesta. V angličtině se velmi věrné nápodobě říká DUPE a od fejku se liší pouze tím, že na něm není logo.

Jak "špatné" je tedy vlastně to, když si vědomě koupíme fejk nebo dupe?

Už před několika měsíci, možná před rokem jsem si na nástěnku na pinterestu uložila kabelku Chloé Nile. Do designu této kabelky jsem se zamilovala na první pohled. Je stylová, ne netradiční, je úžasná. Dá se nosit crossbody, dá se přepnout jako ledvinka, dokonale vypadá nošená v ruce. V té době mě poprvé napadlo, že bych investovala do luxusní kabelky, ale ouha. Tato investice je opravdu velmi velmi vysoko nad mými finančními možnostmi. Tato malá kabelka stojí okolo 1100 Euro. Posmutněla jsem. To si opravdu nemohu dovolit.

Moje naděje znovu svitla, když se mi na youtube zobrazilo video DESIGNER DUPES. Blogerka tam hovořila o své nápodobě kabelky Chanel Boy, kterou si objednala z číny asi za 30 dolarů. Mluvila o tom, že si na tom není finančně tak, aby si mohla dovolit kupovat více luxusních kabelek, ale na jednu se chystá si našetřit. Tím že to bude jen jedna jediná, chce aby byla dokonalá. Proto si koupila nejprve fejk. Když zjistí, že jí styl kabelky dokonale vyhovuje a skvěle doplňuje její šatník, koupí si originál.

Po shlédnutí tohoto videa jsem strávila několik hodin hledáním na různých eshopech. Hledala jsem nápodoby zmíněné kabelky Chloé Nile. Našla jsem jich několik v různých cenových relacích. Po dlouhém zvažování jsem vybrala na Aliexpressu.

DUPE:
Obchod: Aliexpress
Cena: $14.78

ORIGINÁL:
Cena: 1100 Euro

Bohužel nemohu poskytnout kvalitní srovnání, protože originální kabelku Chloé de nile nevlastním ani jsem neměla příležitost ji držet v ruce. Srovnávat tedy můžete se mnou pouze podle fotografií. Moje napodobenina této kabelky stála v přepočtu něco okolo 340 Kč, oproti tomu originál nepořídíte pod 30 000 Kč. Je tedy logické že kvalita materiálů a provedení bude na zcela jiné úrovni.

Můžu ale bez obav říct, že jsem za svoje peníze získala velice pěkný produkt. Od originálu jej vzhledově dělí jen pár malých detailů. Tvar kabelky je velice zdařilý, materiál je pevný, perfektně drží tvar. Nikde nejsou žádné stopy po lepidlu, švy sou rovné. Uvnitř kabelky je malá kapsička, která odstává, to však tuším jako záměr aby mohla pojmout i objemější věci na příklad malou peněženku. Zapínání je na na magnet, funguje bez problému. Jediné drobné nedostatky vidím v kovových doplňcích, které jsou z lehkého materiálu a při nošení chrastí a také jsou v nich vidět malé šrouby což maličko narušuje celistvost- tyhle nedostatky jsou ale opravdu jen drobnostmi.

Kabelka je malinká, má 20x12 cm. Vejde se do ní mobil, klíče plus malá peněženka. Já mám dhodně velkou peněženku a i ta se do kabelky vejde, ovšem mobil už pak k tomu nevtěsnám. Kabelku chci ale používat jako "párty" kabelku- jednoduše pro případy, kdy se nechci tahat s velkou kabelkou a celou peněženkou.

Jaký máte vy názor? Kupujete si fejky či luxusní originály?

Pokud se vám článek líbil a chcete vidět více recenzí sledujte mě na mých FB FAN PAGE